Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Povešeno okno

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povešeno okno
14 let staro plastično okno Rehau je povešeno in se komaj še zapira zapira. Okna od vgradnje ni nastavljal še nihče, vgrajeno pa je bilo par let preden sem jaz kupil stanovanje. Nastavitveni vijaki so na skrajni meji in se jih ne da več nastavljati. Kaj lahko storim?
Morda pokličeš enga majstra iz stroke, vrjetno neboš štemal okna ven zaradi tega.

lp
Steklitveno letvico daj ven (dleto, nož) in podloži steklo, kjer je treba (ponavadi zgoraj nad kljuko). Zabiješ letvico nazaj in fertik.
Kakih 5 minut ti vzame. Max.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Fery verjetno je pri lesenih enak patent samo da morem porezat se silikon?

Imas mogoce kako sliko kako se to naredi? Ne da mi ni jasno samo se nikoli nisem letvic sel dol jemat in se mi ne sanja kako je vse skupaj narejeno.
Ne samo na vrhu dodat... najprej je treba spodaj odvzet... 90% ljudi niti letvice ne bo znalo odprt. Ostali bodo imeli 96 problemov da zrihtaji podlozke tam kjer morjo bit. Ali bodo pa steklo sesul. Še nam se zgodi pa delamo to vsak dan...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Lahko kaka informacija vec o tem za nas ki bi se radi sami lotili popravila?
Mogoče bi vseeno poklicali strokovnjaka. Škoda, ki jo utegnete sami povzročiti, zna biti večja od plačila mojstru.
https://youtu.be/ZyQh2B1PcRU

Recimo takole razstekliš okno. Ne najdem pa nobenega ki bi steklil krilo... vsi samo fixe kazejo. I wonder why...

Tako kot so na tem posnetku ploscice samo na dnu stekla, imas na krilu situacijo kjer imas na dnu samo eno ploscico pri pantu na tleh in na strani (na en vogal se usede teza stekla) in 2 ploscici na nasprotnem vogalu nad kljuko.

Če se ti okno spusti, ga dvignes tako da dodas nekje ploscico. Ali spodaj ali zgoraj (se dvigne za debelino ploscice) ali pa tudi ob straneh spodaj in zgoraj (se dvigne za cca 1/3 debeline recimo).
Obvezno pa moras odstraniti poscico POD kljuko, da ima krilo prostor za dvig.

In ja, ce nimas nožčka za razsteklit, uporabiš trd spohtel ali dleto. Namesto steklilne lopatke s katero dvigas in "napenjas" krilo na steklu, lahko fizicno nekdo dvigne krilo pri kljuki, ali pa uporabis leseno lopatko/kajlico. Za zabiti letvico nazaj pa spet... "aje to" ali pa trdo gumijasto kladivo.

Pa ne pozabit na pantih najprej spustit okna preden ga "stekliš".

In ja, stekla se hitro poškrtajo, ali celo počijo! Ker niso brušeni robovi...

Safe bet je servis. Če dobiš termin je pa vprašanje....

Sistem je isti pri lesenih oknih. Samo da je veliko vec dela s letvicami in silikonom. Pa se letvice hitro polomis ko jo dol jemljes...
Če si kdo še vwdno ne zna predstavljati... poslji mi št mobi na ZS, posljem slike od ploščic. Ne da se mi s forumom hecat...
Firefly sem ti poslal zs
Živijo, 

jaz imam pa leseno okno in se je toliko povesilo, da se komaj zapre.

Pripenjam sličice mehanizma:

Zgoraj:
https://ibb.co/z2cmWgF

Spodaj:
https://ibb.co/0FdGk1y

Kaj mi je storiti, da bi naglihal zadevo?  Undecided
Na spodnjem pantu podlozis s podloskami. Ali pooblas krilo/stok. Ali pa... no ja. Presteklit tako okno je... ja... problem.

Najbolj ziher (ce se okno uporablja) je zamenjava za novo. Tole je ze orng staro okno...

Btw, najceneje: ko zapiras ga "privzdignes" z roko.

Skok na forum:

Zadnje novice