Splošno > O cenah materiala in storitev
Popusti že pri prvem povpraševanju

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popusti že pri prvem povpraševanju
Zanima me kakšne izkušnje imate ostali s pridobivanjem ponudb in popusti. Mi smo pred pričetkom novogradnje in za nekatere stvari še pridobivamo ponudbe in za vsako ponudbo, ki jo dobimo že v štartu nudijo 15 in več odstotni popust brez da rečeš živjo. 
To mi je praktično neverjetno, da so to realne cene s popustom. 3 leta nazaj si moral čakat na sejem, da si sploh lahko si izboril 10% ali več % popusta, danes ti ga pa šenkajo kljub temu, da so vsi polno zasedeni... 

Ja so šle nekatere surovine gor da je končni produkt dražji ampak ne na način, da če so se surovine podražile, da mi potem končno ceno vrat dvignejo za 60%, ker vse surovine pa niso šle tako gor.

Je kdo mogoče našel podatke cene kovin recimo od 2018-2020, kako so nihale?
Vedno moras gledat koncni znesek... popusti so vedno bili. In tako kot danes so "fiktivni". Ze vnaprej vkalkurirani v ceno. Kaj ti pomaga 60%popust pri eni firmi ce so se vedno drazji kot 15%popust pri drugi???
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Res so popusti zgubili nek smisel.. Mislim da so v današjem času predvsem namenjeni ustvarjanju nekakšne panike pri kupcu, da se v nekem "omejenem" času odloči za nakup oz izvedbo
Zadnjič mi reče možakar, koliko popusta mu bom dal.
In odgovor je zelo enostaven, kolikor ga hoče.
Ampak mora prej povedati, koliko ga želi. Preden se naredi ponudba.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Sta @firefly in @Fery dala kar dobro obrazložitev popusta.
Popust je domislica trgovcev, ki so ga povsem sofisticirali in z njim uspešno zavajajo naivne potrošnike. Se ga pa uspešno poslužujejo tudi nekateri investitorji, ki na ta način izkoriščajo konkurenčnost med posameznimi izvajalci. Tako npr. nek obrtnik dobi, kot stalna stranka, pri nakuu materiala v neki trgovski firmi rabat in naročnik del pri njemu, ta rabat, čeprav je pri njemu šlo za enkraten nakup, zahteva v celoti zase.
Sicer pa se je vedno treba vprašati, zakaj bi nekdo nekaj, v majhih količinah, prodajal s popustom?
Tako je, večina končnih cen s popusti so ubistvu osnovne cene. Ampak ko rečeš je odgovor enostaven, saj smo vam že upoštevali popust ?
Ni čisto tako. Popusti so merodajni pri referenčnih cenikih. Recimo cegu ima to, cement ...
Se pravi, imate splošni cenik, javno objavljen in na tega se daje popust.

Vse ostalo je BS.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Za 30% dvignem ceno, dam 20% popusta. Itak boš vzel pri meni ker sem ti dal 20% popusta, ne pri onem ko ti je dal 5% in ima ceno kje nižjo.

Torej? Nikoli me ne zanima popust, samo to kolikor bom dejansko plačal.
Pa ti si cel car
Ja alahko OP malo več pove kakšne ponudbe dobiva za gradnjo hiše.

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »