Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
višina gradnje višja od predpisane

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
višina gradnje višja od predpisane
Pozdravljeni

Zanima me kaj lahko storim če je sosed na svoji parceli zakopal salonitke.
Njegova parcela je 2 m nad mojo in vsa ta nesnaga teče na mojo kjer ima vrt z zelenjavo.

Višina nasipa in hiše  (nadmorska) je višja kot je v načrtu s katerim sem s strinjal.
Soseda sem opozarjal da je višje vendar mi je vedno zatrjeval da je po načrtu.
Zato sem izvedel meritev ki je pokazali da je dejanko višje za cca 0.5 m

Ali je to v skladu z gradbeno zakonodajo?.

Če gledam iz mojega stališča to ne more biti  saj je odstopanje načrta s katerim sem se strinjal preveliko.

Kakšne vzvode imam lahko v takem primeru?'

LP
Kršitve zakonodaje ugotavljajo inšpekcijske službe, medsosedske spore pa rešujejo sodišča.
In zakaj se niste dogovorili.med.delom, ce ste videli da zakopava salonitke?

Sicer pa kje si sedaj oskodovan ce ima visino slemena pol metra visjo?

Karkoli bos naredil (ne pozabi da ga bos gledal se naslednjih xy let, razen ce se mislis odselit)...
Pozdravljeni

Ker me takrat ni bilo doma in mi je za to povedal drugi sosed ki je to tudi fotografiral.
Soseda sem tudi večkrat opomnil da mora to narediti in je vedno samo obljubljal.

Ta sosed je to hišo že prodal in bodo sedaj te njegove greške nosili nič krivi novi sosedi ki so pa ok.

Glede višine je pa tako da moram jaz sedaj nasuti svojo parcelo za cca 1 m.
Mislim da sem kar precej oškodovan.

Se pravi po vašem prepričanju narediš načrt , sosed podpiše potem pa narediš
malo po svoje in če je tiho ok če ne je pa zajeban??

lp
moraš nasut? zakaj? kdo te sili? višina je lahko plus minus... vprašanje če je mimo projekta...

salonitke pa itak. na policijo, ne na inšpektorja (sploh če so azbestne!)
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
"Kasno stiže Marko na Kosovo ..."

... s tem komentiram tvoje zakasnjeno ukrepanje.

1. salonitke: pojdi do novih lastnikov, pokaži jim slike in počakaj, kaj bodo storili. Če so pametni, bodo pozvali bivšega lastnika da jih odstrani na svoje stroške in mogoče to celo stori. Novi lastniki ga lahko tudi prijavijo in ti si "po pilatovsko umiješ roke";
2. nasip je dvignil in je višji za 0,5 m. Ti s tem pozroča škodo? Če DA, si mogoče zamudil vlak, ker bi se upal stavit, da ti sedaj ne bo šel zniževat nasutja. Če ti prej ni, ko je tam živel, ti sedaj sploh ne bo (pa še salonitke "bo fasal"). Če nimaš škode nasuj še svojega pol metra da boš v vaservagi, lahko pa težiš novim sosedom in boš označen kot nergač, tečnoba ...

Daj povej že bistvo: zakaj nisi težil lastniku, ki je to storil? Si se ga bal? MIsliš, da boš pri novih sosedih bolj uspešen?

Salonitke bodo po moje šle skozi, ostalo ne.

Skoraj prepričan sem, ča boš dvignil svojo posest za 1 meter, te bo novi sosed povprašal po zdravju. Še posebej, če bi zaradi tega voda po njegovem tekla.

Jaz bi te že ...
Pozdravljeni

Prešnjemu lastniku sem težil.
In vedno je obljubljal da bo to storil.
Tudi na višino sem ga opozoril.
Vedno je govoril da je vse po načrtu.

Očitno je že prej vedel da bo to takoj prodal ko bo lahko.

Kolkor  vidim da je dobrota sirota in da  če hočeš na en normalen
način reševat te vsak samp zajeb...

Jebi ga hotel sem biti netipičen slovenec in sem verjel v en fairplay.

Tko pač je v Sloveniji

lp

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »