Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Montaža težjega umivalnika v porobeton (siporex)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaža težjega umivalnika v porobeton (siporex)
Živjo.

Montirati želim set umivalnika in omarice (KLIK), ki tehtata skupaj 40kg.
Stena je zidana iz 15cm siporexa in polepljena s ploščicami. Druga stran stene je zaključena in je ne želim luknjati. 

Omarica me ne skrbi preveč, fiksiral bi jo z malo daljšimi, namenskimi vložki za siporex. 
Skrbi me težek umivalnk, ki visi le na dveh vijakih. Mogoče bi bilo namesto vložkov bolje z dvokomponentnim lepilom čimglobje sidrati navojno palico, na katero bi obesil lijak?
Ena ali druga rešitev je ustrezna. Na tvojem mestu bi dal dodatno v omarico še 2 močna kotnika in še dodatno fiksiral. Takšne omarice ponavadi visijo na okovju za viseče omarice, ki za moje pojme ni dovolj močno za tako težo, sploh, ko se še kdo gor nasloni. Že videno, ko se okovje polomi in omarica z lijakom vred pade na tla.
Če spodaj čez celo dolžino omarice daš še alu kotnik npr 3 x 3 in ga fiksiraš v steno, ne bo nič narobe.
Jaz imam 2 taka umivalnika na steni 12,5cm ytong.
Predlagam ti kot prvo (iz izkušenj) tisti vložki za siporeks znamke kosmatin so totalno zanič ( mogoče za kako sliko gor obesit).
Vzami kvaliteten fischer-jev vložek , pa ne namenski za ytong, vzami duopower, pa ne fi6, ampak vsaj 8x65. Pa to ti potem dva vijaka držita bika pa pol.
Če imaš kakšen odprt ytong zid poizkusi z namenskim pa z tem, pa povej kaj bolj drži ?
Hvala za odgovore!
Nimam več odprtih zidov, tako da ne moram testirat.

Bom pa nabavil vložke, ki si jih predlagal, lijak bom sidral pa z navojno palico in dvokomponentnim lepilom.
Kakšen fi navojne palice predlagate? bo 10 dovolj?
Jaz imam navojne palice M10 sidrane z dvokomponentnim lepilom sidrane v 15cm siporex stene. Po pol leta uporabe je 70cm umivalnik še vedno na svojem mestu
Nigdar je ne tak bilo, ka nekak nej bilo i nigdar nebu ka nekak nebu.
Nočem pametovat, vendar vseeno glede na to, da se pritjuje na siporex, v razmislek. Pri umivalnikih je bolj kot teža umivalnika lahko problematičen moment, če se na umivalnik kdo nasloni.
Montiral umivalnik na fi10 navojne palice, omarico pa z Fischer Duopower fi8 vložki. Omarica podprta še z dvema Ljema spodaj.
Drži super, to je to! 

Držijo pa sigurno veliko teže ploščice in lepilo pod njimi. Moram sprobat te vložke še na steni brez ploščič.

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »