Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Napačna fasada (akrilna namesto silikonske)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napačna fasada (akrilna namesto silikonske)
Pozdrav!

Po pogodbi z izvajalcem, ki nama gradi hišo bi moral zaključni sloj fasade bit silikonski. Izvajalec se je zmotil in na hišo nanesel zaključni sloj, ki je akrilni.

Kakšno rešitev predlagate?

Kompenzacija cene + silikonski barvni premaz?
Naj zaključni sloj odstranijo (se to sploh da enostavno?)
Kaj drugega?

Hvala za pomoč in odgovore!

lp, Fifolt
Po mojem samo kompenzacija cene. Kaj bi pa rad sploh dosegel s silikonskim?
Hisa je brez napusca in smo jo izbrali zaradi vodoodbojnih lastnosti.
Sicer pa ja se sam najbolj nagibam h kompenzaciji cene.
Mogoče ma kdo še kak boljsi predlog?
Kompenzacija cene s katero boš lahko pokril prvo sanacijo (ali nekaj nepotrebnih čiščenj) fasade.
Odstranjevanje zaključnega sloja je no go varianta če mene kot laika vprašaš.
Potem je bolje vse skupaj ponovno lepilom prelepit in dati silikonca gor
Sonce naj sveti vsak dan!
fifi19,
na dolgi rok boste razočarani.
Drži, sedaj je najlaže pokompenzirat; to je bolj na kratko, ker , pišeš, nimate napuščev.
Premislite.
Lep pozdrav
Mogoče, en bistven podatek je, koliko % investicije ste izvajalcu oz. koliko še morate in koliko % dela je že opravil oz. po domače, kdo koga drži za jajca... ker denar je vse... Če si plačal 90% oz. Vse v naprej, on pa je opravil se celo manj dela oz. ga še mora, potem lahko vse drugo razen določene kompenzacije pozabiš - še to boš lahko vesel.

Žal je tako, da moraš pod prste gledat kot sokol, ker te majstre boli k. za tebe in tvojo hišo... sry vem pa da ti to nič ne pomaga sedaj...

O kakšnih sodiscih taje sploh ne pomisli, bos se zivcni zlom dozivel.
Ne moreš kar čez pacat, lepo vas prosim!? Vse dol in jovo na novo.
Če vam akril ne paše.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
No, pri meni so zaključni sloj praskali dol, ko sem prišel iz šihta in na kantah videl napis Akril namesto Silikon. In to iz garaže (na hiši so prav naredili). Je pa res bil še svež in je šel dol.

Vraga so se zmotili... Če plačaš na avtu metalik barvo si to naredil z razlogom, valjda ne boš potem vzel avto z navadno barvo.
Če je hiša brez napušča, potem je predvidena silikonska fasada tam z razlogom.

Kratkotrajno bo nižja cena OK, dolgoročno pa bodo težave s fasado. Čez koliko let jo boš popravljal, je pa odvisno od več dejavnikov (lokacija -primorska/gorenjska, izpostavljenost vetrovom + dežju, . . . .).

Jaz bi vztrajal na silikonski.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »