Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Nakup polovice hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup polovice hiše
Nikoli ne bi kupila pol hiše na ta način. Poleg uporabnega dovoljenja za večstanovanjsko hišo - kar pomeni pridobitev novega gradbenega dovoljenja - bi morali tudi razparcelirati zemljišče. Kako izterjati denar za recimo popravilo strehe, če si ti zgoraj in njega spodaj boli, se mi niti ne sanja. Imam v bližini dva taka primera in se ne obnese.
Urejanje papirjev lahko traja tudi leto dni, stalo pa bi takole na počez cirka tri jurje na enoto. Obnova pa ... verjetno od 300 do 500 evrov na kvadratni meter. Prišteti moraš še razdelitev priključkov, nakup dodatnih števcev, verjetno doplačati razliko še za komunalni prispevek - in z vsem tem se mora solastnik strinjati.

Nikoli ne bi kupila pol hiše na ta način. Poleg uporabnega dovoljenja za večstanovanjsko hišo - kar pomeni pridobitev novega gradbenega dovoljenja - bi morali tudi razparcelirati zemljišče. Kako izterjati denar za recimo popravilo strehe, če si ti zgoraj in njega spodaj boli, se mi niti ne sanja. Imam v bližini dva taka primera in se ne obnese.
Urejanje papirjev lahko traja tudi leto dni, stalo pa bi takole na počez cirka tri jurje na enoto. Obnova pa ... verjetno od 300 do 500 evrov na kvadratni meter. Prišteti moraš še razdelitev priključkov, nakup dodatnih števcev, verjetno doplačati razliko še za komunalni prispevek - in z vsem tem se mora solastnik strinjati.
Hja, glede teh stvari glede solastnikov - smo se že dogovorili in bomo tudi spisali pogodbo glede delitve stroškov popravil in tako dalje.. Tudi parcelacija ni problem je že dogovorjeno, prideo geodet odmeriti in podpišemo - vse to pred nakupom hiše - saj to pogojujemo. Elektrika, voda in te stvari - že vse razdeljeno.
Kaj pa gradbeno in uporabno? Brez tega že zdaj ne moreš kupiti etaže razen kot delež celotne zgradbe.
Oboje je pogoj z naše strani v predkupni pogodbi

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako hitro je dovolj hitro za kredit?
18.05.2021 ob 11:38:41
Kako hitro je dovolj hitro za kredit?
Mi pravimo, da nekaj minut. Medtem ko je varčevanje primerno, kadar imamo za dosego ciljev dovolj časa, želimo določene doseči čim... Beri dalje »