Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Postopna gradnja nizkoenergijske hise

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postopna gradnja nizkoenergijske hise
Pozdravljeni vsi,

prosil bi, ce lahko nekdo malo bolj podrobno opise kako mozna je postopna gradnja nizkoenergijske hise.

Nekaj podatkov:
- hisa bo nekje na primorskem
- velikost nekje okoli 125 kvadratov
- brez garaze, samo nadstresek
- pritlicna, nekaj takega (https://cdn.houseplansservices.com/produ...4.jpg?v=12)

Zelje:
- ravna streha
- nekaj podobnega temu: https://www.floorplans.com/plan/1356-squ...n-sp123583

Parcele se nimam, tako da gradnja ne bo potekala se en lep cas.

V bistvu me zelo zanima, kako bi bilo to mozano zgraditi postopoma, ce je to sploh mogoce.
Nimam nekaksnih osebnih omjeitev in mudi se mi sploh ne.

Najlepsa hvala za kakrsnokoli informacijo.
In zakaj misliš, da je taka hiša kaj posebnega glede procesa gradnje? Dokler imaš zadevo pod streho je praktično vseeno kako gre dalje. Koliko traja do strehe je pa povsem odvisno od sistema gradnje in ne energijske potratnosti. Montažna je v nekaj dneh, zidana bistveno dlje.
Taksno hiso do streje naredis v 2 ali 3 tednih, seveda vse odvisno od financ.

Potem pa lahko postopoma urejas dalje, pod streho pa le takoj ce je mogoce.
Če bi počasa potem zidana. Je prav tako lahko varčna oz celo pasivna. Skeletno ali montažno moraš relativno hitro zapret. Fasada in okni. Ni preveč fajn, da jo dolgo namakaš.
Preveri lokacijsko informacijo.
Jaz npr. nisem smel imeti ravne strehe.
Eh, kaj naj preverja, če še parcele nima.
Hvala vsem zaenkrat.

Da dodam. Z gradnjo hise nimam popolnoma nobenih izkusenj. Nekaj vem, sam ne dosti.

Kakor razumem, zidana bi bila cenejsa in boljsa odlocitev v smislu postopne gradnje. Vem da bom moral sam iskati izvajalce in s tem sem popolnoma v redu.

Za ravno streho sem napisal da je zelja. Vem da bo potrebno preveriti lokacijsko informacijo. Nisem lih vezan na to. ce se da, okej, ce ne, lih tako okej.

Kakor sem rekel, ne vem dosti o gradnji his. Dejansko me tu najbolj zanima kakrsne bi bile faze postopne gradnje.
Recimo primer: kupim parcelo, naredijo se temelji. Lahko potem recimo temelji cakajo na primer 3 mesece na prostem za naslednjo fazo ali je treba takoj nekaj postavit na njih? Vem da je glup primer, sam upam da se zastopi kaj mislim.
Seveda lahko počakaš kakor te je volja. Npr prvo lahko samo izkop za bajto narediš in utrdiš pa počakaš na temeljno ploščo ko boš imel našparano to sploh ni težava. Delaš kolko maš to je tud moj recept za vse. Sploh če se želiš odmaknit čimbolj vstran od kreditov si pa prvo papire uredi ko boš parcelo mel ker ti bo to kar precej časa vzelo

Skok na forum:

Zadnje novice