Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Višina za talno oblogo nad estrihom

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Višina za talno oblogo nad estrihom
Verjetno je že kje objavljeno, pa se mi ne ljubi iskati. Lahko kdo povzame, koliko višine je priporočeno pustiti nad zaključenim estrihom za različne talne obloge.

Npr. za keramiko 10 mm debeline se pusti cca. 1,5 do 2 cm. Malo me zanima še za parkete, vinile, flotekse, laminate itd.

Potrebujem podatek, da se bom lažje odločal za višine posameznih elementov pri izvedbi tlakov.
Lepljen vinil je cca 5mm.
Odvisno kak je raven estrih, oz. kolk je izravnalne spodaj..
Pritličje že imam končano in sem delal samorazlivni epoksi tlak - cca. 3-4 mm debeline. Tam je bil estrih tako dobro finiširan in raven, da ni bilo potrebne izravnalne mase. Pri tem izvajalcu jo tudi drugje ne pričakujem...
ko se odločiš za talno oblogo, zveš tudi kako debela je in na kako višino jo daš...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
To je jasno, samo v kratkem bom polagal EPS in sistemske plošče, pa se še nismo čisto odločili o finalni talni oblogi. Pa bi si rad kakšna vrata pustil odprta pri izbiri.

Nekako sem uspel izvedeti, da za večino talnih oblog je višina nad estrihom nekje med 1 in 2 cm. To lahko potem še z debelino estriha polovim, glavno, da ga imam cca. 5 cm nad čepki talnega ogrevanja. Če ga bo malo več ali malo manj, pa tudi nič zato...
Ravno sem hotel odpret novo temo.

Imam situacijo ko je AB plošča neravna. Višino končne točke tlakov smo določili ko smo montirali vhodna ter balkonska vrata. Ker je plošča neravna je v delu pri vratih 17cm, najbolj oddaljen del 19cm vsega skupaj.

Torej če grem po vrsti

----------- 2cm keramika ter lepilo (končna višina 16.5cm oz 19cm)
----------- estrih
----------- čepasta folja za talno
----------- folja
----------- stiropor / stirodur
----------- stiropor / stirodur ki se ga polaga na AB ploščo 5cm

- Kakšne so ostale priporočene vrednosti da talno dobro funkcionira ter kakšne materiale naj vgradim da bo kompromis izolacija /cena?

- Tista plast ki je med strojnimi instalacijami stiropor/stirodur?  

Nej omenim da je spodej čez celo garaža ter kurilnica torej ne vem če res rabim neko specialno zvočno izolacijo.
Zakaj je folija med sistemskimi ploščami in stiroporom?
Tiste sistemske, ki se dobijo skupaj z EPS, jo namreč nimajo.
@grega09 lahko prosim napises ceno za epoksi? Se pravi koliko te je prislo po m2. Hvala.

Skok na forum:

Zadnje novice