Kar naredi dom > Tempo življenja
Zaklepanje kolesa ob steno

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaklepanje kolesa ob steno
naročil sem kolo višjega cenovnega razreda in sedaj potrebujem idejo kako ga najbolje zaščititi proti kraji.

Kolo bo v kleti enodružinske hiše. Nameščen bo na steno preko enostavnih nosilcev.

Vsaka ideja dobrodošla. Sam razmišljam o navojnih palicah skozi zid vendar nevem kako bi potem to zaklenil.

Lp
Matico zavaris na drugi strani. Resi ga potem fleksarca.
Sonce naj sveti vsak dan!
Hehe, najenostavnejše rešitve so najlepše! Smile
Ali pa sidro vlepljeno v zid in spet z zašvasano matico.
Če nimaš svas aparata, bi tudi pravi loctite preprečil enostavno odvijacenje..
Sonce naj sveti vsak dan!
alarm za kolo

alarm za kolo

alarm za kolo

alarm za kolo
Kdor bo pripravljen na krajo kolesa, ga bo odnesel tako ali drugače. Kdor bo kradel kaj drugega, kolesa ne bo nosil. Boš pa sebi ornk delo naredil s tem, to pa, žal je tako. Ja, alarm je še najboljša opcija, pa še tvojega dela bo šlo najmanj  Big Grin.
Pa dobro pa kaj klet ne zaklepaš? Ce ti bo kdo prisel skozi vrata, ti bo tudi kolo odnesel ce si bo zelel. Ampak mislim da tistega bolj zanima kej bolj pametnega....
Klet že zaklepam. So pa navadna smrekova vrata skozi katera z lahkoto prideš. Sicer je v planu, da se vrata menjajo vendar ne takoj. Ce bo kolo prosto postavljen, ga sigurno odnesejo. Se je zgodilo enako pri očetu. Naključno pogledali v garažo in odnesli specialko, ki ni bila priklenjena.

Kar je bolj vrednega orodja imam pospravljeno oz. "skrito".

Bom šel malo v bauhaus pa probal kej improvizirat. Mi pa ni problem se malo poigrati, ker mi je to v veselje Smile
Kolo zaklepamo z ključavnico v vrednosti 10% vrednosti kolesa. Če ni take ključavnice ne puščamo kolesa nenadzorovanega!
Drugače pa zavarovanje. Ali v dnevno sobo.
Vse ostalo je dejansko neučinkovito. Aku fleksarca.....če hoče ukrast bo ukradel.
Pol boš pa tak ko naš tamali ... pred tednom dni .... ostal brez koles  Angry

Priložene datoteke Predogledne slike

Malo se še stegni in menjaj vrata...
Pa to vam kradejo iz kleti enodružinske hiše? Pa kje vi živite, v Bogoti?
Ne, kupujejo kolesa dosti več vredna od vhodnih vrat.
Tako je z bau bau vrati za dvesto evrov.

Moj mulc 4k vredno kolo celo poletje pušča zunaj pred bajto ležati, pa ga noben ne pljune. Verjetno mislijo, da je vreden 100 evrov, pa ga nihče noče vzeti. Ker leži v travi.

Ali pa preprosto zato, ker živimo na selu. Kjer se koles načeloma ne krade. Sječemo prste, če dobimo lopova, ga povozimo, ustrelimo in zakopljemo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ma ne krade se ničesar, ni važno kaka so vrata. Če bi se moral bati, da mi pride v hišo in ukrade bicikl bi tudi jaz kupil šatgan ko Ameri. Ali pa vsaj alarm naštimal (verjetno to zadnje...)
Pa ne živim na selu.
Na holcplacu pozabljenih dveh verig in cepina ni nihče ukradel, če ostane kaj nacepljenih drv pa rado izgine. Doma imam mir, še bajto samo je težko najti. Problem so druge vrste tatovi: srne, jeleni, jazbeci, lisice, kune, polhi, veverice, šoje...

Skok na forum:

Zadnje novice