Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
ytong - letna kuhinja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ytong - letna kuhinja
Pozdravljeni,

V planu imamo izdelati 3m dolgo in cca 90cm široko in visoko letno kuhinjo - plan je z ytongom. Sedaj sem gledal, da obstajajo različne te plošče (zidaki), pa me zanima ker z njim nimam izkušenj, ali je za takšno varianto dovolj če se kupi izolativne plošče (katera mislim da je max širine 15cm) ali zidni blok (20cm širine) - ostale karakteristike so iste. Hkrati me zanima ali je v tem primeru za povezovanje zidakov med sebj na vrhu potrebno dati nosilno ali nenosilno preklado (ena je +100e, druga 20e).

Na zaključku konstrukcije bo kompakt plošča, na kateri bo potopno pomivalno korito in majhna indukcija - skupne teža tako nebo nekaj velika, notranji del bo služil za par polic kjer je mišljena posoda ipd.

Je potrebno ytong v tem primeru med seboj še kako armirati? Gledal sem nek video kjer na koncu namestijo armirane palice z zunanje strani in jih samo obdela/omeče z malto.

Hvala za nasvete
Pozdravljen Mare,

pripneš prosim ta video.

Hvala!
Jest jo sedaj pri tašči/tastu delam na terasi. L 2x2,5 m.

Gor bom sedaj dal še 7 cm AB ploščo in nato 2 cm granit. Končna višina bo 90 cm. Vsa obstoječa ograja gre stran in jo bom oblekel v 3 cm XPS na podkonstrukciji. Čez ograjo in kuhinjo pride nato fasadni zaključni sloj.
Jaz sem dal knauf cd profile, na njih pa ytong 10 cm (za pult. Malo si moraš premerit kje ti kaj pride. Potem pa vse skupaj lepo z armirno mrežico, pa ploščice. Vse drži bp, sploh ker je to vse skupaj zlepljeno in povezano.
Zaenkrat vse drži bp.

Skok na forum:

Zadnje novice