Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Združitev etažnih stanovanj

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Združitev etažnih stanovanj
Pozdravljeni

Mene pa zanima, kako je z urejanjem papirjev, kaj potrebuješ, kaj me čaka, ko bi hotel združiti dve stanovanji v večstanovanjski hiši. Namreč zanimam se za nakup sosednjega stanovanja, ki bi ga združil z mojim obstoječim, pa ne vem, kje se lotiti zadeve okoli papirjev.

Hvala in lep pozdrav
Združitev - gd za rekonstrukcijo in popravek vseh načrtov, soglasje od vseh lastnikov (nisem še videl med stanovanjske stene, ki ne bi bila nosilna), in pa sprememba vpisa z zk. Ob tem pa naj bi novo gd zagotavljalo še vse najnovejše zahteve za stavbe (good luck with that). Ajde ne bom rekel da kak uradniček ne bi česa spregledal, lahko pa najde še kaj dodatnega.

Osebno se ne bi spuščal v kaj takšnega če res ne bi bilo druge opcije. Da se, je pa jebeno in po moji oceni nespametno.
In potem je treba izdelat še nov etažni načrt, ker se spreminjajo lastniški deleži na skupnih delih in razmerja in podobno, razen če uradno ne ohraniš dveh enot ...
Komaj verjamem, da se splača, sploh ker je stanovanje 200 kvadratov načeloma cenejše kot dve stanovanji s po 100 kvadratov.

Skok na forum:

Zadnje novice