Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Smart TV

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smart TV
Če ima TV,  smart funkcijo in wi-fi, pomeni,...
Da lahko dobim Tv signal  po WI-FI ju, in potem ne rabim kabla?
Ja, seveda.
pazi kakšen TV SMART vzameš. sem mislil da je pač to eno in isto povsod. pa ni. za android veš da je en kup aplikacij. no, za moj PHILIPS SMART bore kaj, uporabnih pa še precej manj.
Tudi operaterji imajo naprave za tv komunikatorje brez kabla,že par let.
Primer https://forum.a1.si/tv-vmesnik-41/poveza...celeno-149
Scuba123 napisal:
Če ima TV, smart funkcijo in wi-fi, pomeni,...
Da lahko dobim Tv signal po WI-FI ju, in potem ne rabim kabla?

TV nima smart funkcije...to je beseda, ki je nastala za TV ipd. gadgete, ker imajo nameščen nek OS in je s tem naprava kao "smart".
TV signal kolikor vem, ne moreš dobiti prek wifija...prek wifija dobiš signal routerja, in prek njega povezavo do interneta, kjer lahko gledaš IPTV kanale.
Da bi kdo od ponudnikov imel to, da ti prek njihovega routerja/modema prek wifi signala na wifi tvja pošilja TV signal in da to potem dela prek streaminga, še nisem slišal.
@pentax ,ponudnik preko glavnega modema preko wifi signala pošilja v Tv komunikator brez kabla,potem iz tega Tv komunikatorja se s HDMi kablom povežeš na Tv.Torej,od glavnega modema do Tv ne rabiš nobenega kabla,ampak od Tv komunikatorja do Tv pa rabiš.
Ja, torej rabiš neko "zunanjo" wifi napravo, torej od komunikatorja, do katerega potem rabiš priklopit hdmi v tv. Da bi zgolj tvjev wifi znal karkoli uporabnega naprej sproducirat v smislu tv signala, še nisem videl. Če bi uporaben app za tv naredili pa bi to seveda bp delalo, tako kot recimo A1 Xplore tv za android ipd.
@pentax
Ni nujno, da je tako....
T2 ponuja aplikacijo za Samsung novejše generacije (menda sedaj tudi za druge smartTV)
Torej TV komunikatorja sploh ne rabiš

https://www.t-2.net/aplikacija-t-2-tv
Ampak to ni pol k..., vredno. Nam je crknil daljinec od TV box-a, pa smo to uporabljali nekaj časa. Saj dela, ampak ...
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Aplikacija od T2 dela čisto v redu. To uporabljam že dve leti na Sonyjevi televiziji, sicer prek kabla povezano do modema/ruterja. 
Sem pa tudi probal brez kabla, prek wifija i dela v redu. Pač hitrost povezave mora biti primerna. 
Enako je na računalniku (windowsi/MAC) telefonu, tablici...

Imam pa tudi te vmesnike za nepametne naprave. Eno imam priklopljeno na glasbeni stolp za radio poslušat.
To tebi v redu dela? Imaš pa zelo nizke kriterije.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Sam uporabljam Xplore TV od A1 in je odličen app. Ampak ne dela na TVju (čeprav ima Android OS), ampak imam nameščeno na android boxu. Funkcionalnost mnogo boljša kot prek njihovega boxa, ker uporabljam airmouse s querty tipkovnico in preglednost nad časovnico porogramov je odlična.
Naj bi ta app naredili tudi za smart tv v kratkem ampak dvomim v neko pametno funkcionalnost na navadnem daljincu.

@Homer, a ta T2 app dela, če bi to želell gledati v drugem gospodinjstvu, na drugem net priključku? Ker od telemacha ne dela, sem probal, ker kolikor sem videl težavo je bila v tem, da deluje le prek njihovega routerja, da router najde tv v tistem omrežju.
Ena aplikacija <-> en Smart TV (eno plačilo)
Torej sklepam da teoretično lahko preko svojega T2 računa upariš tudi en drugi smart TV ki je v T2 omrežju.
Seveda to pomeni tudi 1,62 € + DDV / mesec

Jaz sem na optiki T2 in imam le njihov optični / UTP switch.
Router, Wifi in ostalo je v lastni režiji in nima nobene zveze s T-2

Sem se igral s tipkovnico in touch padom, pa mi nekako ne sede.......
Ne razumem Fery...

Kaj konkretno te moti?

Vem pa tudi kako dela z tisto škalico ...oboje uporabljam.
Aplikacija mi je bolj všeč.

pentax, mislim da ne gre v drugem gospodinjstvu.

Na računalniku, tablici (mogoče celo smart TV če je prek wifija in prijavljena naprava) in telefonu lahko gledeaš kjerkoli. Mislim, da v tujini ne dela.

V bistvu vsako novo napravo pri T2 plačaš 1 evro.

Pri nas vsi na svojem računalniku in telefonu lahko gledamo. (4 računalniki, štirje telefoni, smart TV in tiste dve škatlici za nepametne televizije)
"pentax, mislim da ne gre v drugem gospodinjstvu."

Verjetno imaš prav, ker je to druga številka priključka

Skok na forum:

Zadnje novice

Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
24.02.2021 ob 12:46:27
Pot do svojega stanovanja ali hiše je lažja, kot si mislite
Želja po lastnem domu je zagotovo močna pri vsakem človeku, saj nam ta daje občutek varnosti in prostor, kjer lahko resnično poženemo... Beri dalje »
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »