Opremljanje doma > Bela tehnika
Plinski regulator

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plinski regulator
Zdravo,
kupil sem plinski štedilnik Beko
https://www.mimovrste.com/kombinirani-st...fse63320dw

Sedaj ga moram v stanovanju priklopit na ljubljanski mestni plin. Iz glavne cevi je navaden izhod kot pri jeklenkah, na štedilnik sem pa dal nastavek "smrekico". 
Zanima me ali je sploh potreben plinski regulator kot se ga uporablja pri jeklenkah?
Naročil sem cev s plinskim regulatorjem Gorenc cev za plin z regulatorjem
https://www.mimovrste.com/pripomocki-oro...torjem-12m

Nakar opazim pod tehnične podrobnosti "1kg, 29 (28–30) mbar"
Ostali regulatorji imajo večinoma 1,5kg/h.
Bo tudi tale uredu, ali naj prekličem naročilo?
Saj se cev lahko poljubno odreže ker mi je 1,2m malenkost predolga?

Lep pozdrav.
Po moje za priklop na mestni plin ne potrebuješ regulatorja tlaka, saj naj bi bil ta že pred plinomerom ustrezno zmanjšan na delovni tlak. Preveriti je treba , če je štedilnik predviden za mestni plin,  drugače bo potrebno zamenjat šobe na gorilnikih.

Cev za priklop je menda na konceh pojačana, krajšanje pa tako, tako....
Narobe!
Pri priklopu na plinovod ni regulatorja, na obeh straneh se cev pritrdi s tesnilom (tesnilo za plin, ne teflon, ne tesnilo za vodo) in navojem (nobene smrekce). Prav tako morajo biti na štedilniku ustrezne šobe za plin (ponavadi priložene, v nasprotnem primeru so tipske in jih dobiš v trgovini). Pri neustreznih šobah plamen ne bo “lep”
Po pravilih ti more priklop štedilnika izvesti Energetika Ljubljana - oni pridejo s primerno cevjo, opravijo priklop in preverijo tesnost...
Seveda tudi nekih (mislim da) 100€ zaračunajo.
Kje pa piše da morajo obvezno priti oni?
V stanovanju kjer je dovod, je v bistvu še večja matica kot pri jeklenkah (prva slika spodaj). Na drugi sliki je vhod na štedilniku, v roki pa priložena "smrekica".
Morda bi šel recimo v Gorenca na Viču in bi oni sestavili cev skupaj z ustreznima maticama na koncih?
[Slika: IMG-20210128-185412.jpg]
[Slika: IMG-20210128-213826.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »