Opremljanje doma > Kuhinjska oprema
Kuhinjski pult - granit, tehnični kamen ... ?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuhinjski pult - granit, tehnični kamen ... ?
Bom probal eno sliko narediti.
Pult je do zida, ploščice so preko njega (sicer so bile položene prej, zato je v bistvu pult bil stisnjen gor do njih, vmes je vodoodbojni trak), tako da stika v bistvu ni.
Čiščenje umivalnika je kul, je pa keramičen in je emajl fuč zaradi posode. Žal se takega več ne dobi in nimam ideje kaj sedaj. Ker je vse na mero narejeno. Drugače bi kupil novega.
Mogoče kdo ve, če se zadevo da na novo emajlirati?

P.S. Take pipe imajo v IKEI. Vendar črno, belo, ali krom varianto. Mi imamo antik medenino.

Seveda je stvar okusa. Je pa dejstvo, da se te kuhinje ne da kupiti, težko najdeš podobno po ostalih in je narejena v milimetre, zakajlana v prostor.
Kot tudi vse ostalo pohištvo. Pri nas ni cpl, furniranih vrat, ni omar iz ikeje, normana, rutarja in podobne šare. Popolnoma vse je home, custom made.

Je pa kmečki stil, ja, komur sede sede, komur ne, ne.
Sterilne, hladne, spolirane, rostfrej-steklo hiše pač niso kraj, kjer človek rad preživlja prosti čas.
Ko bi vi vedeli, koliko tega jaz vidim. Generične novogradnje, ki se noter razlikujejo le v odtenku sivine ploščic. Fuj. Še preden greš noter, že veš, kaj boš videl.
Pa saj so tudi zunaj popolnoma vse enake. Streha in elementi antracit, fasada bela. 99 procentov novogradenj.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
No super hvala, komaj čakam na slike in hvala za namig za pipe.
Meni je kmečki stil zelo všeč, ker je domač in praktičen.
Držim se pa načela da se komentira zasnovo, materiale in ne barv.
Če fantaziram bi imela ogromno enojno korito, ker lahko operes pekače in velike lonce, ki ne gredo v pomivalni stroj. In kolikor sem goglala so taka samo keramična. Plus otroke lahko kopas notri. Sami plusi. 

Emajl se lahko obnovi, sem se zanimala pred leti, za banjo. Cel postopek traja in če nimaš nadomestnega prostora....
Obnova emajla? Nijer se ni obneslo, pozabi.
Jaz sem se odločila za tehnični kamen Dekton - na otip topel, prijeten, na njem režem čebulo in vse ostalo, o praskah ni govora. Nožev še nisem poskusila brusit. Edina pripomba je kamen od vode okrog pipe - kar pomeni, da moram vse sproti pobrisati. Ali pa te ne sme motiti. Ali pa izbereš svetlejšo barvo (moja je temno rjava).

Jaz sem se odločila za tehnični kamen Dekton - na otip topel, prijeten, na njem režem čebulo in vse ostalo, o praskah ni govora. Nožev še nisem poskusila brusit. Edina pripomba je kamen od vode okrog pipe - kar pomeni, da moram vse sproti pobrisati. Ali pa te ne sme motiti. Ali pa izbereš svetlejšo barvo (moja je temno rjava).

Fery, čakam več slik tvoje lepe kuhinje.

No hvala firbcna za tehnični kamen dekton. A nežno režete čebulo ali divje sesekljate in tolcete zrezke tudi lahko?...
Vodni kamen pa je povsod pain in the ass. Sej s starostjo in slabšanjem vida, nas bo to motilo vedno manj, hihi.

Kaj pa kuhinjski elementi? Pri nas iverka, americani v oddajah o prenovah pa vse zrihtajo iz vezanih plošč in kupijo samo fronte.
Sem šel malo po Evropi in nisem slikaril doma. Gor je pa samo sibirski mraz, nobenih pultov.
Mogoče bom danes.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ja...jaz bi tudi šla na Ferske otokeTongue Sem jih gledala par let nazaj, moram pogledat če so že kaj bolj ugodniSmile

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
05.03.2021 ob 10:20:07
Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
Kako priti do najcenejšega ogrevanja stanovanja ali hiše? To je vprašanje, ki si ga pred začetkom vsake zime... Beri dalje »