Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
10 nasvetov za bodoče kupce LUMAR hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 nasvetov za bodoče kupce LUMAR hiše
blublu,
pri lumarju imaš ceno vrat napisano : max cena vhodnih vrat. Enako je z ceno pri keramiki : max cena keramike z fugiranjem. Polaganje višje od 180 cm = višja cena , mi je novo. Parket :max vrednost parketa .

Rihter: primerni izvajalci. Ja, na sestanku z njimi se da vse definirat in tudi cene za posamezno postavko povedo; vsaj moja izkušnja. Na gradbišču ne izstopajo posebej " tako v + kot - " .  Klasični felerji kot ostali montažniki.
Lep pozdrav
@som16

Potem so pa očitno spremenili prakso - edina stvar, ki je s ceno zapisana v pridobljeni ponudbi, je vrednost keramičnih ploščic. Pri ostalih stvareh je v ponudbi točno določen model in znamka brez zapisa vrednosti.

Morda je pa res bolje vzeti na delni ključ (torej vsaj izvedba tlakov, grob razvod elektrike, vodovoda ipd.), ostalo pa dokončati sam. Ravno v fazi ključ se mi zdi, da je največji RVC za izvajalca.

Hvala za odgovor glede Rihterja.
Naj samo še dopišem kako se je zgodba zaključila.....

Poklical me je g. Lukić s katerim sva šla skozi vse postavke. Vzel si je čas in prišel na objekt, kjer smo v zelo konstruktivnem pogovoru našli rešitve oz. se pogovorili o vseh zadevah. Vsekakor je to lepa gesta in vrača vtis, da jim je mar za stranko in rešitev problemov.
Kaj so ti pa ponudili, da si tako spremenil mnenje?
Pozdravljeni.
Mene pa zanima, ali je imel še kdo težave pri časovnicah za izgradnjo montažne hiše?
Namreč za montažno gradnjo smo se odločili predvsem zaradi hitrosti samih postopkov in izvedbe.
Glede na trenutno stanje, pa me 2 znanca ki izvajata klasično gradnjo (in so zemljišče kupili za nami) prehitevata po levi in desni.
Da ne bo pomote, smo vso dokumentacijo (pogoje, mnenja....) pohitrila maksimalno.
Mi smo začeli gradili montažno 1.6.2021 in smo se vselili malo po 1.1.2022. Torej so se držali rokov. Čakali so pa tudi nas, ker še nismo meli elektrike na parceli. Slišim pa, da je sedaj kar naval za montažne hiše.

Če te znanci prehitevajo z zidano hišo, jih vprašaj čez par let kako je s plesnijo za omaro ali pa posteljo, ki je stisnjena do stene.
Pozdravljen.
Hvala za odgovor. Ni toliko težava v sami montaži, težave imamo že pri papirologiji.
Če lahko vprašam, koliko časa je preteklo od podpisa pogodbe do začetka gradnje temeljne plošče?
Glede zidane se strinjam, zato pa smo se tudi odločili za montažno gradnjo.
Mogoče smo zgrešili pri izbiri proizvajalca...
Podpis pogodbe 10.11.2020, temeljna plošča 1.6.2021, hišo so pripeljali malo po 1.7.2021. Mi smo ravno ujeli pred navalom, saj tudi podražitve nismo plačali pri ponudniku montažnih hiš. Občina Domžale.

Ne bi rekel, da ste zgrešili pri izbiri podizvajalca, ker imajo zdaj vsi zakasnitve. Tudi pri zidanih je podobno. Se bo pa to kmalu spremenilo saj so se obrestne mere za kredite poslabšale.
Najlepša hvala za odgovor. Se zavedam, da je trenutno veliko dela in iz tega razloga poskušam pridobiti vse potrebno za začetek gradnje temeljne plošče. Na našem koncu je izredno težko dobiti izvajalca, in ko ga dobim sem v krču zaradi manjkajoče dokumentacije (ne govorim o gradbenem dovoljenju).
Opažam pa tudi, da se je veliko povpraševanje začelo odražati na odnosu do strank, kar pa boljše da ne omenjam.
Konec koncev na napah se nekaj naučimo.
Mogoče bom pa kdaj na podlagi tega znal komu pravilno svetovati...
ZeroCool,
s samim podpisom pogodbe za hišo, nimaš PZI dokumnetacije. Ta je za gradnjo hiše. Ona, prva je za Upravno enoto-pisarnarje.
Pišeš : ....šem koncu je izredno težko dobiti izvajalca, in ko ga dobim sem v krču zaradi manjkajoče dokumentacije (ne govorim o gradbenem dovoljenju). ""
Katera dokumentacija ti manjka?? Če imaš montažno je vse pred izdajo GD kompletirano.
Lep pozdrav
Pozdravljen.
Manjka PZI, za katerega je treba čakati 2-3 tedne.
In 3 tedne za pzi je povzrocilo da imas ogromno zamudo pri gradnji? Ah dej no...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
hippohoppy[/color Napisal:Mi smo začeli gradili montažno 1.6.2021 in smo se vselili malo po 1.1.2022. Torej so se držali rokov. Čakali so pa tudi nas, ker še nismo meli elektrike na parceli. Slišim pa, da je sedaj kar naval za montažne hiše.

Če te znanci prehitevajo z zidano hišo, jih vprašaj čez par let kako je s plesnijo za omaro ali pa posteljo, ki je stisnjena do stene.
Začetek zidanja klasične bajte (cegu in izolacija) 30.7. Vselitev 22.11.
Narejeno popolnoma vse, bajta zunaj do zaključnega sloja (P+M, 11 x 8 m), okolica komplet, skupaj s panelno ograjo, drsnimi vrata, tlakovci, bla, bla, noter absolutno vse, spodaj normalno pucana, zgoraj ometi plus knauf, ploščice spodaj, zgoraj laminat - parket.
V treh letih odkar so vseljeni, ni nobenih problemov z vlago ali čemurkoli podobnim.
Občutek "vlažnosti" je trajal kak mesec (tudi kakšen vogal je imel še sledi vlage od ometov), potem se je umirilo in izginilo.

Časovnica gre nekako takole.
30.7. izkop in priprava za temeljno.
2.8. temeljna plošča
6.8. pozidan prvi štuk
12.8. plošča
16.8. stene mansarde
22.8. pričetek strehe
30.8. vgradnja stavbnega pohištva
1.9. obrtniška dela (vodovodar, električar in ostale malenkosti)
15.9. strojni ometi
20.9. talno gretje
22.9. estrihi
29.9. pričetek izgradnje mansarde
1.10. vgradnja TČ in pričetek fasade
5.10. zagon ogrevanja
10.10. pričetek polaganja ploščic
20.10. malarska dela
2.11. polaganje parketa zgoraj
10.11. finomontaže, vgradnja notranjih vrat in kuhinje
22.11. vselitev

TČ je gonila ves čas od vgradnje dalje, skupaj s prepihom.
Spremljal sem projekt, ker nisem verjel, da jim bo ratalo, ampak jim je.
Tudi pred novim letom sem šel na kavo in ni bilo ne duha ne sluha o vlažnosti, plesni in podobnih nebulozah.
Res pa je, da moraš bajto držati na višji temperaturi in zračiti, vsaj prvo zimo. Do druge se vse umiri.
Aja, rekuperacije nimajo in jo niti ne pogrešajo, bajta je preveč zračna tudi brez tega (najbrž tudi za to, ker so stropovi na 285 cm).
Poraba štroma za vse je okrog 8,5 MWh, prvo leto je bila okrog 10 MWh.
Se opravičujem... 2-3 mesece
ZeroCool ,
če pogledam I. temo: imaš že izvajalca ali ne??
- imaš že GD pravnomočno ali ne??
- ali že gradite ali ne??
- način gradnje ( kateri je izvajalec)
Kje gradiš?  Hodoš Wink       ali Izola  Shy.

Skok na forum:

Zadnje novice

⏱ Akcijska ponudba NLB Osebnih kreditov
22.11.2022 ob 09:16:18
⏱ Akcijska ponudba NLB Osebnih kreditov
Potrebujete denar takoj?Z NLB Osebnim kreditom lahko stranke vseh bank hitro in preprosto pridobite do 35.000 EUR – s fiksno... Beri dalje »
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
05.09.2022 ob 12:41:43
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
Stanovanjski kredit Sam pojem »kredit« izhaja iz latinske besede Credere in pomeni varovati, zaupati. Pri kreditnem razmerju... Beri dalje »