Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Vrednost starejše montažne hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrednost starejše montažne hiše
Zdravo,
zasledil sem oglas za hišo iz leta 1981 (montažna "obzidana" hiša, proizvajalca ne poznam). Bil sem na ogledu in mi je sama razporeditev zelo všeč. 
Je pa vse na hiši (streha, okna, fasada/izolacija,...) še original in bi bilo počasi potrebno menjati streho, dodati fasadni sloj, verjetno menjati okna,... Hiša ima klet v kateri je peč na kurilno olje, ki bi jo tudi želel zamenjati. Za elektro napeljavo bi bilo potrebno preveriti v kakšnem stanju je.

tukaj je link do oglasa: /

Koliko je realna cena takšne hiše?  

Hvala za vaša mnenja.

EDIT: odstranjen link, da ne bo kdo mislil, da prodajam Wink
Prodajalec mora imeti uporabno dovoljenje,če tega ni je vse brez veze,ker nobeden notar ne bo poštemplal kupoprodajalne pogodbe oz.ni prenosa lastništva,niti kredita na bankah.
Sodeč po slikah je hiša vsekakor vredna svojega denarja.
Če nisi prodajalec,kateri sam sebe na forumu oglaša Smile potem ponudiš 170 jurjev,potem pa glihajte.
Da bi to speljal po pravilih bi mogoče bilo bolje,da najameš nepremičninskega agenta,da ti ves posel spelje,seveda proti plačilu,ampak boš mirno spal.
Beri, ne seri, kakšno uporabno dovoljenje? za hišo iz leta 1981? za takrat je bilo že gradbeno dovoljenje dosežek prve klase, ne pa uporabno dovoljenje...
Cena je vedno relativna.
Največkrat je pogojena z lokacijo.

Če ti Žalec odgovarja, potem kar na pogajanja.
(2.12.2020 ob 17:56)Beri Napisal: Prodajalec mora imeti uporabno dovoljenje,če tega ni je vse brez veze,ker nobeden notar ne bo poštemplal kupoprodajalne pogodbe oz.ni prenosa lastništva,niti kredita na bankah.
Sodeč po slikah je hiša vsekakor vredna svojega denarja.
Če nisi prodajalec,kateri sam sebe na forumu oglaša Smile potem ponudiš 170 jurjev,potem pa glihajte.
Da bi to speljal po pravilih bi mogoče bilo bolje,da najameš nepremičninskega agenta,da ti ves posel spelje,seveda proti plačilu,ampak boš mirno spal.
To seveda da če papirji niso urejeni, se ne bom spuščal v nakup... To je bil prvi ogled, je treba še vse pretehtati in malo preračunati.
Nisem prodajalec, tako da se ne bo nič glihalo tukaj ?
Za izpeljavo nakupa in ureditve papirjev se pa strinjam, da je najbolje preko nekoga, ki se spozna (agenta)...

Kakšne so kaj drugače lahko "pasti" teh starejših montažnih hiš? Na kaj je potrebno paziti?
(2.12.2020 ob 19:11)maticrene1 Napisal: Beri, ne seri, kakšno uporabno dovoljenje? za hišo iz leta 1981? za takrat je bilo že gradbeno dovoljenje dosežek prve klase, ne pa uporabno dovoljenje...
S teboj vse ok?

Smo v fazi nakupa hiše pa vem kaj se rabi,ti pa prej preveri,preden se javiš.
Imaš na netu vse o uporabnem dovoljenju prvi junij 2018.
Tvoja trditev o letnici 1981 pa pomeni sledeče;Da si je lastnik od leta 1981 pa do danes marsikaj lahko eksperimentiral,podiral po svojih načrtih nosilne stene,brez načrta,brez statika,postavljal odprtine,kakor mu je v zadanem trenutku bilo všeč,dozidal garažo itd.
V izogib nevšečnosti oz. neznanju kupca o kakovosti nepremičnine,hiša se lahko proda zgolj ob uporabnem dovoljenju,katerega izda upravna enota pod pogojem,da se pregleda objekt ALI je vse v skladu z zakonodajo NJIHOVO in ne mojo.
EDIT; sicer je na tem forumu že bilo pisan o UD (uporabno dovoljenje)

(2.12.2020 ob 22:08)SpaceBani Napisal: To seveda da če papirji niso urejeni, se ne bom spuščal v nakup... To je bil prvi ogled, je treba še vse pretehtati in malo preračunati.
Nisem prodajalec, tako da se ne bo nič glihalo tukaj ?
Za izpeljavo nakupa in ureditve papirjev se pa strinjam, da je najbolje preko nekoga, ki se spozna (agenta)...

Kakšne so kaj drugače lahko "pasti" teh starejših montažnih hiš? Na kaj je potrebno paziti?

Po sliki sodeč se ni kaj za bati,osebno bi se bal današnjih novogradenj,katere so delane za nadaljno prodajo.
Ti kar lepo najdi nekega nepremičninarja, nekje v tvoji bližini,link http://www.center-nepremicnin.si/
Pa štartajta s ponudbo 170 jurjev
V rojstnem kraju imam sovaščana z marlesko iz tistega obdobja. Sicer je sedaj že "vse zamenjano". Ampak pri določenih manjših delih s(m)o tudi znanci posodili roko.
Jaz bi ponudil do 3/4 cene primerljivega zidanega objekta.
Nimam pojma kakšne so cene v Žalcu, včasih je cena odvisna že od tega na kateri ulici je hiša......
Sonce naj sveti vsak dan!
Verjemi tole ni zate.... ti bi imel novogtanjo, samo € ti tam sfalijo... Ne moreš met Mybacka za ceno Berlingota....

In ja... 100% sem da nima upravnega dovoljenja, ker ga ni nujno potrebovala...
(7.12.2020 ob 12:48)maticrene1 Napisal: Verjemi tole ni zate.... ti bi imel novogtanjo, samo € ti tam sfalijo... Ne moreš met Mybacka za ceno Berlingota....

In ja... 100% sem da nima upravnega dovoljenja, ker ga ni nujno potrebovala...

Moja (oz. najina) prva izbira je seveda hiša zgrajena "iz nule", kjer si lahko razporediš tako, kot ti ustreza in v tej smeri gredo stvari. Če se pa vmes pojavi kakšna zanimiva hiša, pa seveda tudi preverim situacijo (ne zaradi manjka €)...

Predvidevam, da si imel v mislih "Maybach"? Nekoliko ponesrečena primerjava, saj je to tako, kot da bi primerjal luksuzno vilo z vrstno hišo...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »