Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena elektroinštalacije v stanovanju

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena elektroinštalacije v stanovanju
Pozdravljeni,
cena elektroinštalacij v stanovanju, velikost cca 47m2, komplet prenova v sklopu celotne prenove. 3k(groba in fina montaža z materialom). Veliko ali malo?
(25.11.2020 ob 20:11)Lojzee Napisal: Pozdravljeni,
cena elektroinštalacij v stanovanju, velikost cca 47m2, komplet prenova v sklopu celotne prenove. 3k(groba in fina montaža z materialom). Veliko ali malo?

kako naj vemo? Če je pametna inštalacija z vključenimi lučmi in stikali je poceni, če je navadna inštalacija z tistimi 20 vtičnicami in 10 stikalami od tema je pa draga. Moreš več napisati, da ti bo ker znal svetovati...
(25.11.2020 ob 20:42)matejm Napisal:
(25.11.2020 ob 20:11)Lojzee Napisal: Pozdravljeni,

kako naj vemo? Če je pametna inštalacija z vključenimi lučmi in stikali je poceni, če je navadna inštalacija z tistimi 20 vtičnicami in 10 stikalami od tema je pa draga. Moreš več napisati, da ti bo ker znal svetovati...

Standardna, ni vključeno nobene "pametne" inštalacije(in luči). V dva prostora bo tudi napljan UTP kabel, samo to ni bistven strošek.
(25.11.2020 ob 20:48)Lojzee Napisal: Standardna, ni vključeno nobene "pametne" inštalacije(in luči). V dva prostora bo tudi napljan UTP kabel, samo to ni bistven strošek.
Je težko to govoriti z tako malimi podatki, ampak glede na ponudbo 47m2 prostora za 3k€ bi jaz vsekakor pridobil še ene par drugih ponudb, saj zna biti končna cena kar veliko nižja...
Hja, glede da sem napol v tem poslu je tako - dobrega štormarja boš težko dobil, ker imajo dela čez glavo. Sama cena se mi zdi nekako srednja varianta, AMPAK - če je narejeno ok. Žal je tako, da vsi sprašujemo po cenah in ker nas še varstvo podatkov in podbne zadeve zaj..jo, je težko kaj reči. Ker delam preglede in občasno tudi meritve imam npr kar neke vrste listo v glavi - imam nekaj izvajalcev, ki bi jim po mojem morali prepovedati opravljanje te dejavnosti, imam nekaj srednjih, ki naredijo skoraj bp in imam kakega za katerega bi dal roko v ogenj.

Tako da - cena je ok, če so reference ok (pa ne na njihovi spletni strani, v živo). Mogoče bi pa šlo kakih 500 do 700€ ceneje za osnovo, ampak težko z dobrim izvajalcem.
Žal, več kot toliko ne morem pomagati.

LP,
Samojed
Napiši kaj več kaj vse zajema to ali zgolj osnova in tistih par M UTP-ja...

Meni se sicer zdi cena kar visoka, čeprav kakor za koga.

Mene je komplet elektrika v novogradnji (material + delo) prišla malenkost več z nekaj lastnega dela.
(25.11.2020 ob 22:45)Dawid Napisal: Napiši kaj več kaj vse zajema to ali zgolj osnova in tistih par M UTP-ja...

Meni se sicer zdi cena kar visoka, čeprav kakor za koga.

Mene je komplet elektrika v novogradnji (material + delo) prišla malenkost več z nekaj lastnega dela.

Novogradnja ima neke svoje prednosti,marsikje pa še posebej za luči so že pri gradnji stavbe postavljene cevi,avtor teme pa najbrž vse jovo na novo.
Pri novogradnji se marsikaj lahko naredi spotoma,cevi po tleh ipd,mar ne Smile
Samojed, veš kaj me zanima. Kakšne neumnosti oziroma kaj je narobe pri tistih izvajalcih, za ketere praviš, da bi jim prepovedal opravljanje dejavnosti.
(26.11.2020 ob 21:00)Blokovec Napisal: Samojed, veš kaj me zanima. Kakšne neumnosti oziroma kaj je narobe pri tistih izvajalcih, za ketere praviš, da bi jim prepovedal opravljanje dejavnosti.

Vse sorte. Od premalih presekov kablov (npr 1,5 kvadrat na 16A varovalki) do napačnih fidov, vezav stikal na N in PE vodnike (modre in rumenozelene) ker pač uporabijo prvi kabel ki ga imajo (lahko bi npr. tudi žice), potem npr zaporedno vezanih 30mA fidov + KZS stikalo pa še kaj se najde.
LP,
Samojed

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »