Opremljanje doma > Bela tehnika
Gorenje Sušilni stroj D9866E - izpisuje full

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorenje Sušilni stroj D9866E - izpisuje full
Pozdravljeni,

Sušilni stroj Gorenje D9866E letnik 2014 je začel nagajat in sicer:

Med sušenjem se ustavlja in na displeju se izpisuje "full", ker je opozorilo, da je posoda kondenzata polna. Glede na to, da je cev speljana direktno v odtok in da je posoda prazna, temu zagotovo ni tako.

Posvetoval sem se z servisno službo Gorenje in oni pravijo, da je potrebno menjat krmilno enoto. TO se mi zdi malce pretirano, saj je zadevala po mojem mnenju bolj vrjetno povezana s kakim senzorjem, ki ne deluje pravilno.

Ker so obiski serviserjev postali zagamano dragi, se obračam na vas, če ima kdo že izkušnje s podobnim obnašanjem kakega Gorenje sušilca in če me lahko vsaj usmerite, v katero smer naj gledam, da bi lahko to napako odpravil sam.

Hvala za vaše odgovore!

LP,

Danijel
To pa so serviserji ... Wink Lahko je stikalo za vodo, verjetneje pa res kaj oksidiranega na plati, kak pullup ali pulldown ...
Dve varianti sta možni. Stroja sicer ne pozname, ker sem imel enega starejšega in imam enega novejšega.

Če je to res signal za polno posodo, potem jo pač potegni ven in očisti prahu. Lahko tudi snameš zgornji pokrov stroja in preveriš kje je senzor ter ga očistiš.

Pri mojem starem je bila pa zadeva taka, da je črpalka za črpanje kondenza delala po timerju (ne vem, ob štaru in nato vsakih 10 minut). Je pa spodaj bilo stikalo - plovec, ki je ustavilo stroj, če se je spodaj nivo vode preveč dvignil. Ne glede na čisščenje filtrov, kondenzatorja itd se je v zbiralniku nabrala gošča prahu, blaga, vode,.... . Pri tem mojem starem se je do tega zbiralnika (bazena) spodaj prišlo z roko skozi odprtino odstranjenega kondenzatorja. Ker ne vem kakšen je tvoj stroj ga ali poslikaj (pa ne zunaj, kondenzator) oziroma če se da kondenzator potegniti ven, poskusi potipati kaj je za njim. Jaz sem večkrat potegnil par pesti "blata" iz tega zbiralnika zadaj.
LP,
Samojed
(25.11.2020 ob 21:19)Samojed Napisal: Dve varianti sta možni. Stroja sicer ne pozname, ker sem imel enega starejšega in imam enega novejšega.

Če je to res signal za polno posodo, potem jo pač potegni ven in očisti prahu. Lahko tudi snameš zgornji pokrov stroja in preveriš kje je senzor ter ga očistiš.

Pri mojem starem je bila pa zadeva taka, da je črpalka za črpanje kondenza delala po timerju (ne vem, ob štaru in nato vsakih 10 minut). Je pa spodaj bilo stikalo - plovec, ki je ustavilo stroj, če se je spodaj nivo vode preveč dvignil. Ne glede na čisščenje filtrov, kondenzatorja itd se je v zbiralniku nabrala gošča prahu, blaga, vode,.... . Pri tem mojem starem se je do tega zbiralnika (bazena) spodaj prišlo z roko skozi odprtino odstranjenega kondenzatorja. Ker ne vem kakšen je tvoj stroj ga ali poslikaj (pa ne zunaj, kondenzator) oziroma če se da kondenzator potegniti ven, poskusi potipati kaj je za njim. Jaz sem večkrat potegnil par pesti "blata" iz tega zbiralnika zadaj.
Super, hvala za odgovor!

Podobno informacijo mi je dal tudi kolega, pravi, da sedaj redno čisti tisti skupek vlaken, ki se nabira za kondenzatojem.

Ta stroj je sicer narejen tako, da se kondenzator "čisti sam" in se ga ne da potegnit ven tako kot pri prejšnjih generacijah.

Danes bom preveril senzor in pa pogledal, če ima stroj spodaj ali zadaj kakšno loputo, preko katere bi lahko prišel do pumpe.

LP,

Danijel
(26.11.2020 ob 08:19)Danilo_J Napisal:
(25.11.2020 ob 21:19)Samojed Napisal: Dve varianti sta možni. Stroja sicer ne pozname, ker sem imel enega starejšega in imam enega novejšega.

Super, hvala za odgovor!

Podobno informacijo mi je dal tudi kolega, pravi, da sedaj redno čisti tisti skupek vlaken, ki se nabira za kondenzatojem.

Ta stroj je sicer narejen tako, da se kondenzator "čisti sam" in se ga ne da potegnit ven tako kot pri prejšnjih generacijah.

Danes bom preveril senzor in pa pogledal, če ima stroj spodaj ali zadaj kakšno loputo, preko katere bi lahko prišel do pumpe.

LP,

Danijel

Oj..

Stroj sem razstavil tako da sem prišel do pumpe, kjer pa v bazenčku presenetljivo ni bilo kakšne večje količine smeti. Vseeno sem očisitil bazen in pumpo ter z sesalcem posesal ves prah, ki se je nabral na na vseh koncih, kjer sem jih dosegel. Ogromno vlaken je bilo zataknjenih tudi v prostor z elektroniko; tega sem tudi odprl in prah posesal. Vidnih poškodb na elektroniki ni (oksidacija, pregrevanje....)
Pri prostoru s pumpo je bila iztaknjena ena masa, ker sem fiksiral nazaj (nisem raziskoval kam žica vodi)

Overall...stroj je sedaj že nekaj žeht posušil bp, čeprav nisem tečno identificiral vzroka težave....Bomo videli Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »