Gradnja in obnova > Energijski viri
biodom C15

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
biodom C15
(23.11.2020 ob 15:33)kapsl Napisal: Pozdravljeni, opisal bom svojo izkušnjo.  Pri nas smo to peč Biodom c-15 vgradili pred tremi tedni in takrat tudi naredili komplet inštalacijo z radiatorji po celi hiši - stara hiša 200+ in slabše izolirana. Za regulacijo imam Seltron WDC10 in hidravlično kretnico z dvema črpalkama in enim mešalnim ventilom (ogrevanje+sanitarna voda). Postopoma znižujem temperaturo dvižnega voda s parametrom P2.2 in sicer sem prišel iz 0 na -8. V radiatorje pošilja cca 35 stopinj pri zunanji temperaturi 0 stopinj, v prostorih pa je med 22,2 in 22,7. Željeno temperaturo imam na Seltronu nastavljeno za dnevni režim na 21 stopinj in nočni na 18 stopinj. Peč prav tako krmili Seltron in je nastavljena na histerezo med 50 in 70st, s tem da jo pustim samo do faze 3. Trenutna poraba za ogrevanje slabih 100m2 in 200l sanitarnega bojlerja je pri zunanjih nočnih temperaturah do -5 in dnevnih do max 8 je nekje 0,8 vreče na 24ur oziroma na teden med 4 in 5 vrečami. Še malo bom znižal dvižni vod in skrajšal dnevni režim oziroma podaljšal nočnega. Vse cevi v kotlovnici imam izolirane. Mene je poraba presenetila v pozitivnem smislu, saj sem računal, da bo poraba že pri teh temp višja. Se pa res dostikrat zažene (na pol ure pomojem)  zaradi tega, ker ni dovolj odjema iz peči, a na stopnjo 2 ali nižje pa mi je servise/monter rekel oziroma priporočal, naj je ne spuščam. lp

pozdravljen,
zanimivo da pa meni za 60m2 pokuri c15 na teden pri nocni 0C in dnevni 8C 10 vrec to je enkrat vec peletov za skoraj polovico manj ogrevanja prostorov. S tem da imam bojler samo na elektriko, ker so ga mojstri iz Gipa prikljucili tako da ko pec spusti vroco vodo v bojler mi odvod iz bojlerja poslje v mesalni ventil na mrzlo tako da mi v talno spusti okoli 68C 
lp

Priložene datoteke Predogledne slike

??? Pa si ti to že plačal, reklamiral, al ste se tako dogovorili pred montažo?
S slike se sicer ne vidi najbolj jasno kam gre katera cev, niti ne poznam razporeda priključkov te peči, tak da predvidevam, da je to zadaj topli in hladni vod. Kaj za vraga je tisti bypass med njima? SIcer je na njem ventil, ki ga imaš priprtega. Čemu bi naj to služilo?
Uros28, poglej pod sporocila.
(24.11.2020 ob 12:24)uros28 Napisal:
(23.11.2020 ob 15:33)kapsl Napisal: Pozdravljeni, opisal bom svojo izkušnjo.  Pri nas smo to peč Biodom c-15 vgradili pred tremi tedni in takrat tudi naredili komplet inštalacijo z radiatorji po celi hiši - stara hiša 200+ in slabše izolirana. Za regulacijo imam Seltron WDC10 in hidravlično kretnico z dvema črpalkama in enim mešalnim ventilom (ogrevanje+sanitarna voda). Postopoma znižujem temperaturo dvižnega voda s parametrom P2.2 in sicer sem prišel iz 0 na -8. V radiatorje pošilja cca 35 stopinj pri zunanji temperaturi 0 stopinj, v prostorih pa je med 22,2 in 22,7. Željeno temperaturo imam na Seltronu nastavljeno za dnevni režim na 21 stopinj in nočni na 18 stopinj. Peč prav tako krmili Seltron in je nastavljena na histerezo med 50 in 70st, s tem da jo pustim samo do faze 3. Trenutna poraba za ogrevanje slabih 100m2 in 200l sanitarnega bojlerja je pri zunanjih nočnih temperaturah do -5 in dnevnih do max 8 je nekje 0,8 vreče na 24ur oziroma na teden med 4 in 5 vrečami. Še malo bom znižal dvižni vod in skrajšal dnevni režim oziroma podaljšal nočnega. Vse cevi v kotlovnici imam izolirane. Mene je poraba presenetila v pozitivnem smislu, saj sem računal, da bo poraba že pri teh temp višja. Se pa res dostikrat zažene (na pol ure pomojem)  zaradi tega, ker ni dovolj odjema iz peči, a na stopnjo 2 ali nižje pa mi je servise/monter rekel oziroma priporočal, naj je ne spuščam. lp

pozdravljen,
zanimivo da pa meni za 60m2 pokuri c15 na teden pri nocni 0C in dnevni 8C 10 vrec to je enkrat vec peletov za skoraj polovico manj ogrevanja prostorov. S tem da imam bojler samo na elektriko, ker so ga mojstri iz Gipa prikljucili tako da ko pec spusti vroco vodo v bojler mi odvod iz bojlerja poslje v mesalni ventil na mrzlo tako da mi v talno spusti okoli 68C 
lp

Pozdravljeni,

to je pa res velika poraba pri takšnih temperaturah. V talno 68? Verjetno gledano kot dovod v mešalni ventil za talno. Kakšno temperaturo imate pa v kurilnici - koliko se segreje od peči naprimer? Parametre na peči sem pustil takšne, kot so bili nastavljeni ob zagonu peči. Glede na to, da peč sama prilagaja doziranje pelet in dovajanje zraka in tako vedno optimalno izgoreva se parametrov nisem dotikal. Gorilna posoda je vedno popolnoma čista, vsak dan pa potresem turbulatorje, peč posesam na 5 dni. S Seltronom sem znižal temp dvižnega voda postopoma in opazoval kako se obnaša in kakšna je spodnja meja, da je v prostoru nad 22 stopinj, tja do 22, 7. Malo sem še znižal P2.2 in bom spremljal, P2.1 sem pa spremenil iz 1,1 v 1,06 a sem ga dvignil nazaj na 1,1 ker se mi je zdelo, da se pri spuščanju zunanje temperature počasneje dviga temp dvižnega voda. Jaz bi vprašal proizvajalca, če lahko peč deluje z omejitvijo na fazi 2 ali 1, saj pomoje nimate dovolj porabe in je peč stalno on/off in pa namestil izolacijo na cevi ter morda spremenil na peči, da dela med 55 in 75 stopinjami. Sem pa laik na področju ogrevanja in pišem samo na podlagi teh kratkih izkušenj, ki jih imam Smile Lp
pozdravljeni. 
Spodaj prilagam malo vec slik. Cevi so zmontirane tako, da topla voda z peci pride do ventila kateri posilja v mesalni ventil ali bojler. Ko se bojler ohladi ventil preklopi ter posilja toplo vodo iz peci samo v bojler katera zaokrozi preko njega in se vrne v T kos na katerem je povratek iz talnega gretja tam se zmesa temperatura povratka ter temperatura iz kotla katera je prisla cez bojler in nadaljuje na hladni vod v mesalnem ventilu. Avtomatika na mesalnem ventilu misli da je temp. previsoka zato odpre samo povratek talnega, nakar mi poslje naprej v talno gretje temperaturo kotla med 60 in 75 stopinj.
Sem pa pec nastavil na P1D1 zato imam malo vec casa med vzigi, da se mi ne vzge vec 96x na dan, ker za moje pojme to ni dobro za vzigalno svecko ali pac. nevem. V talno posiljam 33 stopinj da imam v prostoru 23 stopinj kaksna je temp. povratnega voda nimam pojma, ker so mi dali termostat samo na dvizni vod. Rekli so mi da seltron ahc40 ne potrebuje termostata se za povratni vod. Na analognih termostatih se vidi, da je razlika med dviznim in povratnim vodom cca 6 stopinj nevem ali je to ok ali ne. trenutno odgrevam 4 veje dolge 95m. Na treh imam 2l/min na eni pa 5l/min. Tudi to nevem ali je ok ali ne. Do sedaj sem se ogreval na kurilno olje in radiatorje. Imam prvic talno ter pec na pelete. Ker prenavljamo hiso trenutno ogrevam 60m2 eno omarico 4 veje. druga je samo pripravljena zato imam zaprte ventile na sliki katera kaze odvod in povratek talnega gretja.
se enkrat najlepsa hvala za vse odgovore in komentarje 
lp uroš

(24.11.2020 ob 22:10)kapsl Napisal:
(24.11.2020 ob 12:24)uros28 Napisal:

pozdravljen,
lp

Pozdravljeni,

to je pa res velika poraba pri takšnih temperaturah. V talno 68? Verjetno gledano kot dovod v mešalni ventil za talno. Kakšno temperaturo imate pa v kurilnici - koliko se segreje od peči naprimer? Parametre na peči sem pustil takšne, kot so bili nastavljeni ob zagonu peči. Glede na to, da peč sama prilagaja doziranje pelet in dovajanje zraka in tako vedno optimalno izgoreva se parametrov nisem dotikal. Gorilna posoda je vedno popolnoma čista, vsak dan pa potresem turbulatorje, peč posesam na 5 dni. S Seltronom sem znižal temp dvižnega voda postopoma in opazoval kako se obnaša in kakšna je spodnja meja, da je v prostoru nad 22 stopinj, tja do 22, 7. Malo sem še znižal P2.2 in bom spremljal, P2.1 sem pa spremenil iz 1,1 v 1,06 a sem ga dvignil nazaj na 1,1 ker se mi je zdelo, da se pri spuščanju zunanje temperature počasneje dviga temp dvižnega voda. Jaz bi vprašal proizvajalca, če lahko peč deluje z omejitvijo na fazi 2 ali 1, saj pomoje nimate dovolj porabe in je peč stalno on/off in pa namestil izolacijo na cevi ter morda spremenil na peči, da dela med 55 in 75 stopinjami. Sem pa laik na področju ogrevanja in pišem samo na podlagi teh kratkih izkušenj, ki jih imam Smile Lp

pozdravljen
v talno pride cca 68 stopinj tisti cas, ko mi greje bojler cca 15min. nakar se spusti na nastavljeno pemperaturo. 
temperatura v kurilnici je cca 20 stopinj katera se segreje samo od peci. Gorina posoda je tudi pri meni vedno cista. Pec posesam na 6 dni turboratorje scistim, ko sesam pec. Spodnja temperatura, pri kateri se pec vzge je 65 stopinj zaradi kondenzacije kotla, tako mi je bilo receno iz strani mojstrov kateri so mi pec pripeljali ter zmontirali.
lp

Priložene datoteke Predogledne slike

Mislim da boš moral uveljavljati reklamacijo. Takšna vezava kot jo imaš ti ne more delovati pravilno!

Dvižni vod z mešalnim ventilom za talno ne sme imeti priklopljen še en povratek če dvižni vod za ta povratek ne gre skozi mešalni ventil.

Ta povratek morajo priklopiti pred mešalno grupo. Tisti rotodivert tudi ne vem zakaj mora biti vgrajen, saj je peletna peč dovolj močna, da lahko hkrati segreva bojler in hišo.
V glavnem ti rabiš dva dvižna voda enega za talno - imaš, drugega pa za bojler, ta je lahko brez mešalnega ventila, bi pa bila potrebna ena črpalka.
Sicer ne vem ali ta peč že ima vgrajeno eno črpalko ali ne. Če jo ima, ne rabiš imeti še ene črpalke, bo obstoječa dovolj dobra, ker talno ima tako ali tako svojo.
Peč očitno ima eno pumpo že vgrajeno, da poganja vodo čez bojler.
Ko človek gleda tole montažo, dobi občutek, da so naredili z omejenim naborom materiala, samo da voda teče, ko j**e pravilno vezavo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »