Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Vhodna vrata kvalitetna

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vhodna vrata kvalitetna
Živjo, mene zanima kaka vrsta vhodnih vrat za hišo je dolgoročno dobro kupit? Pvc, les, alu, kombinacije.... sedaj imam ena iz debelega masivnega lesa, stara so 80 let, robustna, močna.. tank jih ne zruši. Izredno zadovoljen sem z njimi. Na drugem vhodu imam poceni pvc vrata, ki bi jih zamenjal. So zelo slaba. Torej v katero smer naj gledam, da dobim kvalitetna in močna vrata za dobro ceno. Lepota mi ni važna,ne bi dražje plačeval za vgrajene diamante. Zanima me robustnost.
(18.11.2020 ob 18:47)yyyeb Napisal: Živjo, mene zanima kaka vrsta vhodnih vrat za hišo je dolgoročno dobro kupit? Pvc, les, alu, kombinacije.... sedaj imam ena iz debelega masivnega lesa, stara so 80 let, robustna, močna.. tank jih ne zruši. Izredno zadovoljen sem z njimi. Na drugem vhodu imam poceni pvc vrata, ki bi jih zamenjal. So zelo slaba. Torej v katero smer naj gledam, da dobim kvalitetna in močna vrata za dobro ceno. Lepota mi ni važna,ne bi dražje plačeval za vgrajene diamante. Zanima me robustnost.

Veliko si si ze sam odgovoril. Ne PVC, lahko les. Sam imam alu kot danes vecina (ja?) in tudi lahko recem, da je robustno.
Mizar naj ti naredi hrastova. Jaz sem imel za gradbena vrata Inles hrast masiva, z obsvetlobo, taka s tablami 10x15 cm. Stara ene 35 let. Pa sem jih šenkal naprej, jih je dal porihtat mizarju in so ponovno vgrajena. Rahlo na belo pajcana zgledajo vrhunsko.
Tko da, tišlerja h bajti, pa malo več plačaš, sam pol tud maš izdelek. 
Aja, dobrega tišlerja. Ne enga, ki je še včeraj za Rutar montiral pohištvo.
Robustnost je povezana z denarjem, kar je menda logično.
Material ni važen, iz vseh lahko narediš smeti ali pa izdelek.

Ne, večina nima danes alu. Ali lesenih. Ali TČ, SE in EV.
Večina ima govno iz bau štacun. Potem pa na forumih sprašujejo kaj kupiti, ker so jih enkrat že nategnili.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Imamo lesena AJM (neka pasivna debela zadeva). Super. O podjetju bi lahko kaj rekel, ampak vrata so nam pa OK.
Vsekakor ne bi kupoval PVCja, razen če bi šlo za kakšno poceni prehodno varianto..; Dali smo jih sicer v lopo (Markus iz Kamnika) - tudi zadovoljni.
Pred fasado bi rad zamenjal vhodna vrata .Nagibam se  za Inotherm ALu.
Večinoma komentirate da ste zadovoljni, ...Ali ima inotherm sploh možnost zunanje navadne kljuke?
Iščem preprosta vrata mogoče s 3 ali 4 okenci, zunaj kljuko in znotraj kroglo.
Nimam nad in obsvetlobe.Pa ne rabim nevem kakega vrhunskega zaklepanja itd.
V kakšnem okvirju € se gibljem.
Pomembno mi je da tesnijo in se lepo zapirajo.
Mi imamo Alu vrata, ki so precej robustna. Ko so prvič k nam prišli na obisk kaki znanci so rekli, da so vrata kot bi stopali v kakšen trezor. Vsekakor je za vrata potrebno odštet nekaj več denarja, če hočeš imeti kvaliteto ampak saj jih kupiš 1x v življenju.
Zanimam se za lesena vhodna vrata po si sistemu roling izolacije. V oči so mi padle Pirnarjeva basico45 v lesu smreka. Zanima me ali ima kdo vgrajena leseno izvedbo in kako je zadovoljen. V dilemi sem tudi ali izbrati navadno kljuko ali vzeti z ročajem.
Zdravo,

si bom kar tole temo izposodil. Iščem vhodna vrata za stanovanjsko hišo. Prosim, če mi lahko najprej nekdo razjasni eno osnovno stvar: ali so vrata, ki se izrecno reklamirajo kot protivlomna (npr. Von, Vlom, Porta), kaj drugačna od tistih proizvajalcev, ki izdelujejo stavbno pohištvo in s tem tudi vhodna vrata (npr. Lip Bled, Jelovica, Inles Ribnica, Inotherm)? Torej glede same strukture vrat me zanima - je to pri vseh nek jekleni obod in ojačana sredica ali ne?

Najlepša hvala in lep pozdrav!
Pri hiši obicajno lazje cez kaksno panoramsko steno prides brez kljuca v hišo kot pa cez klasično zaprta vhodna vrata. 
Ali pa kaksna dvizna garazna vrata najbrz tudi znajo odpirat ze.
Sonce naj sveti vsak dan!
"Protivlomna" so ponavadi za notranja vrata v bloku. Za zunaj na sonce in ostale vremenske vplive velikokrat niso ok...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Imam Inotherm že kar nekaj let in delujejo tako kot prvi dan.
Lani sem sicer zamenjal ključavnico na prstni odtis (NAVKOM), ker je vlaga prodrla v notranjost elektronike.

Seveda pa lahko imaš še pa še varna vrata, pa ti bodo vlomilci lahko prišli noter skozi druge točke (okna, garažo, balkone, streho,....

Precej več varnosti je v nadstropjih blokov.

Precej pomaga videonadzor, ker se bodo potencialni vlomilci raje ognili, a tudi to se da onesposobiti.
Ok. Ne me zdaj tako za besedo držat, jaz si le nisem znal razjasnit, ker se eni reklamirajo kot izrazito protivlomno, drugi pa so proizvajalec stavbnega pohištva. Pa me zanima predvsem ali je to v bistvu isto (ok, detajli so različni) ali je to sam koncept drugačen.... To predvsem. Da so ostale točke vloma vem. Saj nimam nič toliko vrednega, samo ko kupujem, da ne kupim samo neke reklame.
Osebno bi raje videl, da razbijejo stekleno steno in grejo v hišo tam, kot da se s pajserjem spravijo nad protivlomna vrata in pri tem poškodujejo še keramiko spodaj ali fasado po možnosti
Ukrasti itak nimajo kaj, še televizijo ne verjamem, da bodo odnesli, ker je prevelika. Če mi spizdi tisto tablico ali bivši telefon - pa naj si jo ima.
Toliko neumen tudi nisem, da bi imel gotovino doma. Na zlatnino se pa sploh ne palimo, je ni pri hiši.
Lopovi, verjemite - ne splača se vlamljat k nam.

Torej bo največja škoda, ki jo lahko povzročijo s tem, da vdrejo v hišo.
In razbito šipo na stekleni steni je najlažje, najceneje in najhitreje zamenjat.
Motiš se, največja škoda je poseg v zasebnost, človekovo intimo.
Ogromno ljudi ima kasneje težavo s tem. In z osebno varnostjo. Nekateri tako hude, da rabijo psihično pomoč.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice