Opremljanje doma > Bela tehnika
Hladilnik umira? :)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hladilnik umira? :)
Pozdravljeni,

naš hladilnik je po 5ih letih začel spuščati čudne zvoke. Kompresor zelo hecno ropota prvi 2 minuti po zagonu. Nato se zvok umiri. Hladilnik sicer hladi normalno.

Še video: pri cca. 2:15 minuti se zvok umiri. 

https://www.youtube.com/watch?v=126b4jVvnks&t=3s

Ali se kompresor poslavlja? Bi se splačalo naročiti servis?

Lp

Jernej
Probaj ga malo odmakniti od stene,mogoče je preveč pritisnjen k steni.
Po zvoku sodeč, gre za inverterski kompresor?
Ne, takšnega zvoka zagotovo ne bi smel producirat. Lahko je čisto banalna napaka, otrdele gumice, rezoniranje cevi... Lahko je pa tudi draga napaka (kompresor)
V vsakem primeru, če je še pod garancijo, servis.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Ravno to je catch, ker je ravno izven garancije ( pol leta ). Ni inverter kakor sem zasledil.

Gre pa za tale hladilnik: Beko CN147243GB

Sem hladilnik umaknil ter bom posnel še zadaj. Sem pa opazil, da je kompresor precej vroč ( cca. 45.C ) sem nameril z ir termometrom. Se komu sanja ali je to normalno?

Sem hladilnik umaknil ter bom posnel še zadaj. Sem pa opazil, da je kompresor precej vroč ( cca. 45.C ) sem nameril z ir termometrom. Se komu sanja ali je to normalno?
Sem ugotovil vzrok. zvok povzroča ventilator, ki hladi rebra skozi katera gre plin. Je pa rezervni del hudičevo drag glede na to, da gre za navaden plastični ventilator. (71€ ). Verjetno bi bil enak efekt, če namesto tega namestim računalniškega 15x15cm. in me pride cca. 2€.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »