Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
gradnja bivalnega vikenda (zidanice)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gradnja bivalnega vikenda (zidanice)
Živjo,

mene pa zanima naslednje. Imam parcelo na kateri stoji starejša zidanica ter vinograd. V prihodnje bi rad zidanico podrl in postavil bivalni vikend, kjer bi imel stalno prebivališče. 
Zazidljivega je malo več kot 100m2. Težava je, ker je to vinogradniško območje in je sprememba OPNja nemogoča, zato se lahko na tem delu gradijo samo zidanice, vinske kleti in podobno. 
Bil sem pri arhitektu, ki je dejal, da je možno zgraditi stavbo, katera po zunanjosti ustreza OPNju zidanic, notranjost pa je lahko moderna. Dejal je, da ko se zidanica zgradi, se lahko čez nekaj let zaprosi za hišno številko ter nato vseli vanjo. 
Zanima me, če je že kdo imel podobno situacijo in kaj je storil? Predvsem me zanima, če je možno čez čas prijaviti stalno prebivališče v zidanici? 
Zanima me tudi, kako je z komunalnim prispevkom za gradnjo zidanice in ostalimi stroški v primerjavi s hišo.
Ja, in potem svizec zavije čokolado..
Ne verjemi vsemu kar ti obljubljajo.
Lahko zgradiš zidanico.
Lahko je notri super moderna in primerna za bivanje.
Stalnega bivališča pa ne boš dobil, dokler ne bo spremenjen OPN.
Lahko da to ne bo nikoli.
No je v okolišu precej takih, ki živi v zidanicah s hišno številko. In isto v vinogradniškem območju ter pravijo da se da. Tudi v piso je arhitekt gledu in vidu da je raba kot stanovanjski objekt. Ceprav občina na katero sm pisu če je možno pravi da ne. Zato me zanima saj ne želim imeti kasneje problemov.
Zanimivo.... dobil si odgovor lahko bi rekel utemeljen a očitno ti ne odgovarja sodeč po tvojem odgovoru.
Zakaj točno si se odločil in sprašuješ na forumu?
A zato da forumaši prikimajo tvoji ideji ?
Evo izvoli:
Imaš prav ti se kar loti gradnje, ker ostali v tvoji okolici so rekli da se da.
Bo tako OK ?
Če boš po koncu gradnje za objekt lahko pridobil uporabno dovoljenje in hišno številko, potem bo tam možna prijava prebivališča, ne glede na to kako je območje opredeljeno v OPN-ju.

Po zakonu je pogoj za prijavo prebivališča je namreč zgolj lastništvo objekta (če nisi lastnik pa najemna pogodba oz. soglasje lastnika objekta). Občinski odloki za prijavo niso relevanten podatek.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »