Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Terasa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terasa
Pozdravljeni,

Nikjer nisem zasledil podobne teme zato bo tu napisal. In sicer me zanima sledeče.

Imam težavo pri odločanju kaj položiti na tla na terasi = 55m2. Terasa je sicer pokrita, vendar vseeno od strani prinese dež ter sneg.

Prej sem imel vse skozi v mislih macesen ali WPC, sedaj pa se nekot nagibam na žgan kamen.

Ker je vse pripravljeno na les, je potrebno premagati višinsko razliko od plošče do roba HS vrat 11cm. Torej sem razmišljal 8 estriha + 2 cm plošča. Kako je z polaganjem? Ali je to izvedljivo? Najbolj me skrbi glede zime, da ne bo potem potrebno čez 5 let razbijati kamen in polagati na novo?

Dela se ne mislim lotiti sam, saj želim da je narejeno kvalitetno in da ne bo potem kakšnih težav. Zato iščem samo kakšne nasvete in mnenja.

Hvala!
Estrih nardite iz bolj grobega peska, da je odcedno, drenažno. Pripraviš plošče za 1. vrsto, porežeš, zastaviš, poliješ s cementnim mlekom in položiš prvo vrsto. Nadaljuješ vsako vrsto posebej. Po tej tehniki narejeno ti lahko pokažem balkon, s katerega po 35 letih ni odpadlo nič...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »