Nepremičnine > Finančna plat
Prijava škode za puščanje strehe

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prijava škode za puščanje strehe
Imam 2 leti staro streho na hiši. Po 8 mesecih (maja 2019) se je v mansardi okrog strešnega okna začela pojavljati vlaga ob dežju. Krovec je potem celo poletje 2019 iskal in odpravljal napako, a nič očitnega ni našel.  Oktobra 2019  se je zamakanje nehalo, konec septembra 2020 pa se je zopet pojavilo.

Ob menjavi strehe se je vgradilo še strešna okna dobro izoliralo in uredilo mansardo s knaufom. Vse je imel krovec na svojem računu, s tem da je za knauf imel podizvajalca.

Ker krovec zunaj na strehi nima več ideje, kaj narediti, kako sanirati, da bi nehalo zamakati ob dežju, je prišel na idejo, da je mogoče od slabe izvedbe knaufa in parne zapore.  Zato je knaufar pred  dvema dnevoma razbil del knaufa v sobi in zdaj čakamo dež, da bomo od znotraj videli če in od kod bo priteklo. Po moje bo in ni bila kriva kondenzacija. Ni vlage v prostoru.

Krovec in knaufar seveda delata na svoje stroške, saj je reklamacija iz moje strani. Jaz pa imam sam sitnosti, si jemljem dopust za njihove obiske,  premeščam pohištvo, čistim ...

VPRAŠANJE: 
Zanima me, če ob prijavi škode zavarovalnici moraš povedati tudi kdo je delal (krovec) in bodo potem od njega terjali povračilo meni izplačane škode (regresni zahtevek).
A se odškodnina izplača tudi če še ni znan vzrok za nastanek škode?

V moji zavarovalni pogodbi piše:

21 Člen – ŠKODE ZARADI METEORNE VODE

1. V spremembi oz. razširitvi člena 12 so zavarovane škode zaradi vode iz vremensko pogojenih padavin (deževnica in
voda iz staljenega ledu) na zavarovanih stvareh v notranjosti zgradbe (znotraj obdajajočih sten).

Zavarovalna vsota v ta namen znaša 1.000,00 EUR na prvi rizik.

2. Zavarovalno varstvo obstaja samo tedaj, kadar je zgradba popolnoma zaprta.

3. Izključene so naslednje škode:
- na nosilnih stavbnih delih in na zunanji strani zavarovane zgradbe;
- na zunanjih vratih in oknih;
- na zgradbah v surovem stanju;
- zaradi vlažnosti temeljev, talnice, visoke vode, poplave, zajezitve kanala in dolgotrajnih učinkovanj.
Pri zavarovanjih gre za nenadne in nepredvidljive dogodke. Če se vam zadeva vleče od 2019, to ne spada pod to rubriko. 

Sicer, če boste že dobili kaj od zavarovalnice, če boste pogosto dajali zahtevke boste upaljeni nazaj pri višini premije. To zagotovo ni rešitev.

Najdite druge, boljše izvajalce. Kot kaže so nesposobni.
(15.10.2020 ob 17:09)djfixme Napisal: Pri zavarovanjih gre za nenadne in nepredvidljive dogodke. Če se vam zadeva vleče od 2019, to ne spada pod to rubriko. 

Sicer, če boste že dobili kaj od zavarovalnice, če boste pogosto dajali zahtevke boste upaljeni nazaj pri višini premije. To zagotovo ni rešitev.

Najdite druge, boljše izvajalce. Kot kaže so nesposobni.

Hvala za komentar .

Mogoče še direkten odgovor na moje vprašanje:

VPRAŠANJE: 
Zanima me, če ob prijavi škode zavarovalnici moraš povedati tudi kdo je delal (krovec) in bodo potem od njega terjali povračilo meni izplačane škode (regresni zahtevek).
A se odškodnina izplača tudi če še ni znan vzrok za nastanek škode?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »