Gradnja in obnova > Napeljave
Priklop video domofon

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Priklop video domofon
Zdravo

Sem pred nakupom video domofona in potrebujem pomoc.

Na steni imam speljan elekteicni kabel 220v katerega sem zelel prikljucit na notranji displey video domofona. Speljan imam tudi 5 zilni kabel s katerim bom povezal notranjo enoto z zunanjo. Sedaj ko sem pred nakupom sem zasledil da imajo vsi video domofoni zraven adapter kateri je 12 v in se priklopi v vticnico.

Ker ne zelim da mi gleda kabel adapterja po celi steni do vticnice me zanima ali obstaja kaksno moznost oziroma naprava da jaz to notranjo enoto priklopim direkt na moj elektricni kabel?  Vem da obstaja trafo kateri pretvori 220V v 12V vendar je ta skatla ogromna in nevem kam jo naj dam zraven notranje enote saj bo kazila izgled. 

Prosim za nasvet. Hvala in lp
G
Saj lahko ta kabel, že kje prej ali v elektro omarici, od koder gre spravite na 12 V .
Meni je električar postavil trafo nekje na poti med notranjo in zunanjo enoto (skrilza kuhinjsko omaro vendar dostopen če je treba)
Kaksen kabel je kam vlekel pa ne ne vprašat. Je tega že 7 let, je pa res da je samo domofon z elektro kljucavnico. Video je bil takrat za Gorenjce se predrag Wink
Sonce naj sveti vsak dan!
(16.9.2020 ob 22:56)gurka Napisal: Na steni imam speljan elekteicni kabel 220v katerega sem zelel prikljucit na notranji displey video domofona. Speljan imam tudi 5 zilni kabel s katerim bom povezal notranjo enoto z zunanjo. Sedaj ko sem pred nakupom sem zasledil da imajo vsi video domofoni zraven adapter kateri je 12 v in se priklopi v vticnico.

Ker ne zelim da mi gleda kabel adapterja po celi steni do vticnice me zanima ali obstaja kaksno moznost oziroma naprava da jaz to notranjo enoto priklopim direkt na moj elektricni kabel?  Vem da obstaja trafo kateri pretvori 220V v 12V vendar je ta skatla ogromna in nevem kam jo naj dam zraven notranje enote saj bo kazila izgled. 
Seveda lahko narediš direkten priklop. Preprosto odreži del kabla z vtičem, konec vezan v adapter pa priključiš direktno , preko sponk v razvodni dozi, na inštalacijski kabel.
Ni pa to navadni transformator.
(17.9.2020 ob 06:52)mirator Napisal:
(16.9.2020 ob 22:56)gurka Napisal: Na steni imam speljan elekteicni kabel 220v katerega sem zelel prikljucit na notranji displey video domofona. Speljan imam tudi 5 zilni kabel s katerim bom povezal notranjo enoto z zunanjo. Sedaj ko sem pred nakupom sem zasledil da imajo vsi video domofoni zraven adapter kateri je 12 v in se priklopi v vticnico.

Seveda lahko narediš direkten priklop. Preprosto odreži del kabla z vtičem, konec vezan v adapter pa priključiš direktno , preko sponk v razvodni dozi, na inštalacijski kabel.
Mislim, da je tu govor o napajalniku, ki je v ohišju vtiča. Če bo sledil tvojim navodilom in odrezal vtič, bo potem tisti konec kabla namesto 12V DC imel 220 V AC in bo sledil "booom"
Takšna vprašanja se vedno pojavljajo, ko puščate kable in cevi, "kar neki", brez nasvetov in brez navodil. Ko pa kupujete "klump" robo se zraven vedno adapterji in napajalniki na nepravem mestu, ki jih potem nimate kam skrit. Priključni kabel z adapterjem za vtičnico je grdo za videt. Kvalitetni domofoni in podobne naprave se napajajo preko centralne krmilne enote, ki jo postavite v komunikacijsko omarico ali na mesto kjer imate ostale kable za komunikacijo in od tam potegnete kable za napajanje notranjih in zunanjih enot. IP domofoni pa se napajajo preko PoE mrežnih stikal, ki so ravno tako postavljena na mestu ki je predvideno za komunikacijske naprave in in tam so speljani UTP kabli do notranjih in zunanjih enot.
V vašem primeru je težko dajat nasvete kako naprej. Če ste začeli improvizirat na začetku boste morali improvizirati še naprej ali pa vse skupaj pustiti in potegniti kable na novo, še prej pa nabaviti dober domofon.
Dobri domofoni pač več stanejo, samo glede na to, da domofone ne kupujemo vsak mesec, boste večji znesek prej kot slej preboleli.
Nigdar je ne tak bilo, ka nekak nej bilo i nigdar nebu ka nekak nebu.
(17.9.2020 ob 07:26)Homer Napisal:
(17.9.2020 ob 06:52)mirator Napisal: Seveda lahko narediš direkten priklop. Preprosto odreži del kabla z vtičem, konec vezan v adapter pa priključiš direktno , preko sponk v razvodni dozi, na inštalacijski kabel.
Mislim, da je tu govor o napajalniku, ki je v ohišju vtiča. Če bo sledil tvojim navodilom in odrezal vtič, bo potem tisti konec kabla namesto 12V DC imel 220 V AC in bo sledil "booom"

Verjetno imaš prav, sem se nekoliko prenaglil.
Se pa povsem strinjam z @dragoF-om.
Hvala vsem za odgovore. Bom naredil eno vticnico za notranjo enoto katero bom nekoliko poglobil tako da bom lahko priklopil adapter 12V kateri je prilozen video domofonu.

Mislim da je to najboljsa in najlazja resitev.

Lp
G
Zakaj pa ne uporabiš napajalnik za na DIN letev.
Npr nekaj takega:
https://www.sylux.si/trafo-led-din-cv-12v-30w-ip20-pna

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »