Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
jeklena terasa - vpetost v steno

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jeklena terasa - vpetost v steno
Pozdravljeni,

Smo pred izdelavo terase iz jekla, dimenzija cca 6x4,5m. kritina bo pleh ali folija (spodaj še OSB plošče 2cm). 

Ker bi se radi izognili 4 vidnim stebrom me zanima kakšne so izkušnje pri vpetju takšnega objekta v obstoječi objekt - če bi šli z dovolj visoko z višino bi lahko stenska sidra vpeli v betonsko ploščo ki je na sredini med nadstropjema (kar bi bilo tako najboljše verjetno), drugače je pa stena iz betonskega zidaka na tem mestu.

Ali je pri dimenziji razpona 6x4,5m dovolj, da se 2x sidra v steno? Prilagam sliko za lažji nazor - se pravi v steno bi bila vpeta 2 povezovalna stebra z 2 sidri, prečnega stebra vmes čez celo steno ne bi dajal.

Dimenzije so pripisane, dal bi jeklo debeline 4mm. Nosilna stebra (2x) bosta na tleh sidrana v betonsko ploščo.

Prosim za komentarje oz. mnenja.

Hvala vam.

Priložene datoteke Predogledne slike

Ali ne bi dal izračunat statiku?
Imam malo manjši nadstrešek, ki je tako kot tvoj sidran v ploščo. Kritina pločevina s 3 cm izolacije.
Statik je naračunal, da pri povesu, ki sem ga želel ( 8mm), prečni steber 140/100 ni dovolj iz 4mm, ampak zahteva 5mm stene.
Izvajalec je "garantiral" do bo  4mm, dovolj.
Ko sem hotel bančno garancijo je brez besed dobavil 5mm.
(15.9.2020 ob 10:55)fizikalec15 Napisal: Ali ne bi dal izračunat statiku?
Imam malo manjši nadstrešek, ki je tako kot tvoj sidran v ploščo. Kritina pločevina s 3 cm izolacije.
Statik je naračunal, da pri povesu, ki sem ga želel ( 8mm), prečni steber 140/100 ni dovolj iz 4mm, ampak zahteva 5mm stene.
Izvajalec je "garantiral" do bo  4mm, dovolj.
Ko sem hotel bančno garancijo je brez besed dobavil 5mm.

Kako pa imaš sidrano v ploščo? Na koliko mestih? Imaš na tem delu potem čez celo stena obstoječega objekta steber od terase?
mare45,
izdelaš in fiksiraš kovinski čevelj. Sidranje po statičnem izračunu. Podložka pa preprečitev toplotnega mostu ali pa celi čevelj skriješ v fasado. Termo malce le pokaže. Temelji primerni.
Lep pozdrav
Ali imaš že fasado ali ne?
(17.9.2020 ob 16:17)Pegaso Napisal: Ali imaš že fasado ali ne?

fasada je že, sicer sem prišel na idejo da bi zadnje stebre skril v fasado, pač bi bilo treba trgati in potem zaključnega še 1x preko...bi pa bilo bolj zlito in verjetno stabilno
mare45,
pa menda ne misliš resno??
Naredi luknjo za čevelj in poflikaj okoli čevlja.
Lep pozdrav

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »