Splošno > Sam svoj mojster
Oblacenje stopnic v osb plosce

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oblacenje stopnic v osb plosce
Pozdravljeni.

Imam situacijo kjer se dela nov vhod v mabsardo. Do sedaj so bile na tem mestu kovinske stopnice, ki jih zelim obleci v OSB nanje pa kasneje vinil. Stopnice bom zaprl iz obeh strani. Prav tako imam pred stopnicami kovinski podest,na katerega bodo prisle vijacene OSB plosce.

Ker ne dobim mojstra v roku se bom moral zadeve lotiti sam. 
Zanima me kaksno debelino priporocate, ali je potrebo plosce podlagati na kakšno gumo, namrec ne bi želel da bi mi konstrukcija kasneje skripala. 

Hvala za usmeritve.
PE podložni trak daš pod OSB ploščo, pa je "problem" z morebitnim škripanjem rešen.
Kaj pa predlagate na podestu. Podest povezujejo pohištvene cevi 40x40, na razmaku 0,5metra.
Je tukaj dovolj ena plast OSB plošče (debeline 22mm), ali bi bilo bolje montirati dve tanjši plasti in jih križati?
Pozdravljeni, tudi za te stopnice predlagate osb plosce glede na to da malo migajo in skripajo. Hvala. Prilagam slike

Priložene datoteke Predogledne slike

Zdravo,

tudi sam imam v planu nekaj podobnega kot prejšnji uporabniki. Tudi jaz imam kovinsko konstrukcijo, na katero so vijačene masivne stopnice. Sedaj bi rad samo zaprl navpično (kajti pod stopnicami je peč, katera nočem da mi zakaja zgornji štuk). Ali bi bile OSB plošče ok (ki bi jih potem barval belo) ali raje predlagate kak knauf ali mogoče kar belo iverko?

Lep pozdrav

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »