Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Hidroizolacija pasovnega temelja - sprašuje laik :)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hidroizolacija pasovnega temelja - sprašuje laik :)
Big Grin 
Sem laik v gradnji pasovnega temelja. Nameravam graditi v lastni režiji in se zaenkrat šele pripravljam in zbiram informacije.

V načrtu je narisano, da se hidroizolacija polaga tako vertikalno na zunanji strani temelja in stene, kakor tudi horizontalno pod steno v kleti in nad temeljem.
Zanima me, kako se to dejansko izvede, saj se betonska stena potem ne prime na pasovni temelj, ker je med njima hidroizolacija?

Ali mi lahko kdo razloži, zakaj je praktično potrebna hidroizolacija med steno v kleti in pasovnim temeljem? Da je na zunanji strani, mi je povsem logično.

Priložene datoteke
.pdf   SI_4.02.1.0.02.pdf (Velikost: 285,37 KB / Prenosi: 41)
Ker bo temelj skozi moker, verjetno ti ne želiš, da bo tudi stena skozi mokra.
Lahko pa da to rabiš. 100 ljudi, 100 čudi. Torej, če bi rad "fajhtne" stene v kleti, horizontalno izolacijo preskoči.

In ja, stena se ne sprime s temeljem. V primeru potresa se bo bajta odpeljala po hribu navzdol. Baje. Tistih par palic v vertikalah bo že odstriglo, ni hudič da ne.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(10.8.2020 ob 14:25)Fery Napisal: Ker bo temelj skozi moker, verjetno ti ne želiš, da bo tudi stena skozi mokra.
Lahko pa da to rabiš. 100 ljudi, 100 čudi. Torej, če bi rad "fajhtne" stene v kleti, horizontalno izolacijo preskoči.

In ja, stena se ne sprime s temeljem. V primeru potresa se bo bajta odpeljala po hribu navzdol. Baje. Tistih par palic v vertikalah bo že odstriglo, ni hudič da ne.

Fery, hvala za odgovor.
Napisal sem, da sem laik, in sem spraševal iz iskrene nevednosti.

Našprical si veliko sarkazma. Potrudil sem se prebiti skozi.
In razbrati kaj si želel povedati.

Seveda ne želim fajhtnih sten. Nikakor.
Tvoj odgovor je logičen.

Še vedno pa najbrž nisem dovolj pameten, da bi razbral čisto vse skozi tvojo steno sarkazma.
Nisem razbral, ali se stena res ne drži temelja, ali si se norčeval.
Ker beton pač ne prime na hidroizolacijo. Vsaj po mojih izkušnjah. Lahko da se motim.

Si potem mislil, da armaturne palice služijo za to, da povezujejo temelj s steno?
In samo palice ali še kaj?
Temeljni.kamen,
si kar dobro razbral , med vrsticami , kaj je hotel " Fery " povedati.
Seveda imaš možnost vgraditi hidroizolacijo , ki preprečuje namakanje stene po vertikali, še betonsko. Smo kar veliko pisali o takšni izvedbi. Ta je dejansko bolj primerna in lažje izvedljiva za tvoj primer ( temelj/AB stena ).
Ne bi te rad " zabremzal/užalil " a, teh zadev se kot laik ne loti!! Dobi si izvajalca , ki ima dovolj znanja.
(10.8.2020 ob 23:06)som116 Napisal: Temeljni.kamen,
si kar dobro razbral , med vrsticami , kaj je hotel " Fery " povedati.
Seveda imaš možnost vgraditi hidroizolacijo , ki preprečuje namakanje stene po vertikali, še betonsko. Smo kar veliko pisali o takšni izvedbi. Ta je dejansko bolj primerna in lažje izvedljiva za tvoj primer ( temelj/AB stena ).
Ne bi te rad " zabremzal/užalil " a, teh zadev se kot laik ne loti!! Dobi si izvajalca , ki ima dovolj znanja.

Hvala za odgovor Som116.

A sem prav razumel - betonska hidroizolacija?

Tega se seveda ne bi sam lotil, ker niti ne vem kaj to je.

Ali mi lahko prosim poveš, če je klasična izvedba s horizontalno izolacijo sploh nevarna? Saj armatura drži, verjetno, ne?

In prosim, če mj poveš kaj naj napišem v iskalnik, da najdem teme, ki jih omenjaš?

Hvala. Uživaj.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »