Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Skeletna hiša samogradnja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skeletna hiša samogradnja
pozdravljeni, v lastni režiji smo postavili skelet hiše, zanima me s čim zapreti stene od zunaj in katere vrste izolacija. Med stene oz. konstrukcijo pride 16cm  tervol, osb, instalacijski kanal in knauf.

Priložene datoteke Predogledne slike

Poguglaj: prerez stene skeletne hiše. Nato klikni na Slike in izbiraj, kar ti najbolj paše. Kaj pa stropi? Ne pozabi na pravilno izbiro in vgradnjo folij.
tko kot piše v gradbenem... Al kaj???

tko kot piše v gradbenem... Al kaj???
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Več možnosti:
- gre za pasjo hišo
- gre za hišo na kolesih
- gre za gradnjo v tujini
- gre za nadgradnjo zidanice
- gre za črno gradnjo, ki jo bo po zvezah zlahka legaliziral
- gradnje sploh ne bo legaliziral

Firefly, ni vedno gradbeno... praktično vse zidanice so črne gradnje, pa nikomu ništa...
ja sej... jst se pa 6 let jebem sz občino in papirji... pa še se bom...

tudi če ni gradbenega... kdo gre v samogradnji nekaj takega delat, če niti osnov nimaš še razčiščenih? Še majstri ki se s tem ukvarjajo delajo felerje s folijami in osbji...
Da GD ne obstaja me niti ne preseneča več. Ampak je pa zanimivo, da gre kdo zidat bajto (in to ne pasje, mobilne, vrtne ali kaj drugega) s tako improvizacijo, da še osnov nima razjasnjenih.
(2.8.2020 ob 15:43)denisgojkovic Napisal: pozdravljeni, v lastni režiji smo postavili skelet hiše, zanima me s čim zapreti stene od zunaj in katere vrste izolacija. Med stene oz. konstrukcijo pride 16cm  tervol, osb, instalacijski kanal in knauf.
Kolega dela takšno in je v isti fazi kot ti (skelet + okna) - sem najprej mislil da je njegova. 
Mislim da inma od znotraj mišljeno tako kot ti od zuinaj pa:
    - ene ementno vlaknene plošče mislim da fermacell za izravnavo,
    - fazadna volna ene 15 cm
    - zaključni sloj fasade
(3.8.2020 ob 09:30)Nike_Laker Napisal:
(2.8.2020 ob 15:43)denisgojkovic Napisal: pozdravljeni, v lastni režiji smo postavili skelet hiše, zanima me s čim zapreti stene od zunaj in katere vrste izolacija. Med stene oz. konstrukcijo pride 16cm  tervol, osb, instalacijski kanal in knauf.
Kolega dela takšno in je v isti fazi kot ti (skelet + okna) - sem najprej mislil da je njegova. 
    - zaključni sloj fasade

hvala za odgovor, tudi moj plan je takšen, sem mislil če obstaja še kaksna druga varianta npr. osb+stiropor.
(3.8.2020 ob 12:18)denisgojkovic Napisal:
(3.8.2020 ob 09:30)Nike_Laker Napisal:
    - zaključni sloj fasade

hvala za odgovor, tudi moj plan je takšen, sem mislil če obstaja še kaksna druga varianta npr. osb+stiropor.

OSB in stiropor pa nameravam na svoji narediti - samo nisem še tako daleč - šele drugo leti.
Osb ni ok... se cementni farmacell ne vem ce je... daj link.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »