Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Obnova kadi?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova kadi?
Pozdravljeni,

Ne bi radi razbili polovice kopalnice, da bi zamenjali novo kado, zato me zanima kako to obnoviti. Namreč imamo majhno razpoko katero bi radi sanirali. Bral se da nekateri uporabili premaz Ekopel vendar se sam tega ne upam lotiti in bi rabil strokovno pomoč. Bi prosil za vaš nasvet kako se lotiti celotne zadeve.

lp

Priložene datoteke Predogledne slike

vpišeš obnova kadi v google. Prvi link kar mi je vrglo je tole: https://obnovakadi.si/
Poznam ne, je čisto prvi link in še delajo z ekopel.

Mogoče kakšen kolpa san bi dal nasvet.
Sem se že posvetoval z njimi vendar ja naša kada plastična in se upogiba. Zaradi tega se njihov material ne more uporabiti saj mora biti čvrsto, da ne pride do upogibanja.
Za kad enakih dimenzij pa res ni treba pol kopalnice razbit. Je pa res, da če nimaš kaj starih ploščic na zalogi, ne boš mogel glih v nulo zrihtat.
Tole ni kaj popravljati, lahko bi samo tako, da jo daš ven in ojačaš od spodaj z poliestrom, kar je neumno, ker je potem bolje nova.

Skratka, vsaka poskusna obnova bo metanje denarja stran.

Če dobite povsem enako, se da to izbiti ven in potem na silikon položiti novo in jo bolj spodzidati, da ne bo pokala.

Meni se je tudi upogibala, smo par lukenj v ploščice naredili in močan pur pen napihali in je veliko bolje.
(28.7.2020 ob 03:29)matofill Napisal: Tole ni kaj popravljati, lahko bi samo tako, da jo daš ven in ojačaš od spodaj z poliestrom, kar je neumno, ker je potem bolje nova.

Skratka, vsaka poskusna obnova bo metanje denarja stran.

Če dobite povsem enako, se da to izbiti ven in potem na silikon položiti novo in jo bolj spodzidati, da ne bo pokala.

Meni se je tudi upogibala, smo par lukenj v ploščice naredili in močan pur pen napihali in je veliko bolje.

Hvala za nasvete!

Bi samo vprašal, ali obstaja nevarnost da kada dejansko poci in imamo poplavo v kopalnici?
Glede na razpoke, je seveda tudi to mogoče, nekaj morate narediti.

Težava je pri vas, v pokanju, ker so jo zelo slabo spodzidali z siporexom.  

Sam sem zelo težak imam plastično, pa se, kaj takega ni zgodilo, sem jo pa nekaj let nazaj po ene 15 ih uporabe še dodatno zapurpenal od spodaj.

Ne se pa pretirano bati, strokovnjak odstrani to obstoječo, potem pa lahko oblogo kadi naredite tudi z drugačnimi ploščicami,  bo še bolje za pogledati, stare z kadi , pa, če bo treba, kje kaj popraviti.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »