Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Izravnava zunanje stene

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izravnava zunanje stene
pozdravljeni mojstri,

prosim vas za nasvet.

Na balkonu imam valovito staro fasado, ki bi jo rad izravnal. Gre za steno š1m x v2,5m. V prilogi je slika te fasade.

Menim, da bi lahko to delo sam opravil, saj me takšna dela veselijo, čeprav prav z lepilom in mrežico še nisem delal...

Po dosedanjih poizvedovanjih je potrebno narediti tako:
- podlaga mora biti čista in suha
- Murexin energy star + vogalnik, mrežica + Murexiny energy star

vprašanja:
- torej ni potrebno dati nobene emulzije na staro fasado (kot vezivo star-nov beton)
- ali lahko direkt na lepilo pobelim: akril emulzija + beljenje
-ali so temperature (v teh dneh se do 35+C  segreje na balkonu) in direktno sonce na delovno površino kaj problematične?
- koliko časa se suši tako lepilo pred beljenjem?
- moram še kaj vedeti preden se lotim?

hvala vam in lep dan

Priložene datoteke Predogledne slike

Ma to ne rabis niti mrezice. Jaz sem na eni podobni steni najprej namazal z emulzijo, cez to pa sem nanesel lepilo starcontact. Ko je malo stisnilo sem zaribal s spuzvasto gladilko. Ko se je posusilo sem nanesel ponovno emulzijo in pobarval z belo fasadno barvo.
(21.7.2020 ob 09:34)cmctv Napisal: Ma to ne rabis niti mrezice. Jaz sem na eni podobni steni najprej namazal z emulzijo, cez to pa sem nanesel lepilo starcontact. Ko je malo stisnilo sem zaribal s spuzvasto gladilko. Ko se je posusilo sem nanesel ponovno emulzijo in pobarval z belo fasadno barvo.
hvala,
sem naredil ampak nisem zadovoljenSmile...sem pričakoval da bom znal narediti bolj gladko, lepo površino...

razmišljam, da bi to steno nato kar z jubolinom izravnal. sicer je jubolin za notranje prostore, ta stena pa je na balkonu, ampak v celoti pod streho...ali je to problem?na žaklu od lepila piše, da je potrebno pred nadaljno obdelavo počakati 7 dni...

ali je sploh dobra ideja da izravnam z jubolinom?
ali je potrebno dati kakšno emulzijo na lepilo pred jubolinom?
Jubolin ni za zunaj! Če želiš lepo, potem vzemi fasadno lepilo (emulzija se vedno priporoča) in ga v drugi roki lepo zaribaj (mogoče kakšen izkušen ve, katero fasadno lepilo se lepo zariba), potem pa bi uporabil finozrnat zaključni fasadni omet, npr. RÖFIX SiSi-Putz Kreativ Silikonsko-silikatni zaključni omet, ki ima zrnatost celo 0,5mm.
pa vzami kemaglet G. Ki je na osnovi cementa. če bi rad gladko.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Zaključni omet bo bel oz siv. Odločam se med
- Jubizolom (nimam pojma katere granulacije; načeloma čimbolj fine, ampak se bojim da bolj kot je fina, manj napak dopušča - ali lih obratno?; jaz pa sem lepilo izravnal precej amatersko; ocenjujem da so napake do 2-3mm, pa valove sem naredil) in

- kemagled G, kot predlaga firefly...; da bi izravnal vse neravnine

situacija na balkonu je takšna, da iz stene gleda še ena betonski nosilec, ki se ga uporablja za polico (širine 0,5m, dolžine 1m), ki pa bi ga samo obdelal z lepilom in mrežico in pobarval z barvo za beton...

Pravzaprav: ali lahko kemagled G uporabim samo za zapolnitev določenih neravnin in nato čez dam še jubizol?

jubizol (rofix putz,...) v kangli se mi zdijo precej drage zadeve 50eu+ glede na isto kilažo v žaklih (10eu+) ki jo doma sam zamešaš? v čem je štos? kaj bi bil ekvivalent jubizolu v žaklu?
hvala

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »