Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Saniranje težav pred polaganjem keramike na balkonu

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saniranje težav pred polaganjem keramike na balkonu
Na balkonu imam cementni estrih na izolaciji. Vendar so ga naredili, ko balkon za to ni bil pripravljen in zato ni bilo robnega opaža. Posledično so estrih ob robu naredili pod kotom 45°. Ko so mi dajali na čelo betona izolacijo, pa nimam pojma s čim so zafilali to praznino. Vsekakor so na vrhu dali kotnike z mrežicami, ampak zadeva je na tem robu v zelo slabem stanju, kot kažejo tudi slike. Prav tako je nivo kotnikov več kot 1cm nižji od nivoja estriha, ker mi je za kasnejše polaganje keramike še kako nedobrodošlo in bi ob takšni razliki močno oteževalo (in upačesnjevalo) polaganje robnih kosov.

Preden se lotim zaključne obloge bi zato rad saniral ta več kot očitno šalabajzerski rob balkona. Ne vem pa kako? Na 10m dolžine balkona imam tudi dve diletaciji, vmes pa je estrih tudi sam še enkrat počil. Pok se mi sicer ne zdi pretirano problematičen, ker je tanek in ker bom keramiko lepil na Ditro. Tudi pok lahko vidite na sliki.

Skratka:
  1. Na kakšen način naj saniram slabo izveden rob?
  2. Na kakšen način bi bilo najbolje dvigniti ta rob (estrih se prične cca 20cm od roba), ki je pod nivojem estriha za več kot 1cm? Lepilo se mi zaradi prevelike debeline ne zdi ravno prava rešitev...
Hvala za ideje in odgovore.

Priložene datoteke Predogledne slike

Mapei emulzija
Mapei robni trakovi
2x roka mapei elastik, prva roka z mrežico, tudi po čelu in na steno vsaj 20 cm. 
Mapei elastorapid 2K lepilo
Čimvečji format granitnih plošč, z vsaj 5cm čez rob
Odkap zarezkan vsaj 5mm široko
Fuge, če se da samo proti robu balkona
Fugiranje s Kent sealantom
Granit impregniran vsako pomlad

Vse ostalo je polovičarstvo, ki se ti bo ponavljalo vsakih par let

Bo pa 2 jurja€ ja.
(17.6.2020 ob 16:22)Lust Napisal: Mapei emulzija
Mapei robni trakovi
2x roka mapei elastik, prva roka z mrežico, tudi po čelu in na steno vsaj 20 cm. 
Mapei elastorapid 2K lepilo
Čimvečji format granitnih plošč, z vsaj 5cm čez rob
Odkap zarezkan vsaj 5mm široko
Fuge, če se da samo proti robu balkona
Fugiranje s Kent sealantom
Granit impregniran vsako pomlad

Mogoče moj post ni bil najbolje razumljen. Sam postopek polaganja granitogresa imam definiran in menda dober. In ja, res bo stalo kar nekaj. Takole nekako bo šlo vse skupaj:
  1. Sanacija roba balkona - tukaj imam težavo in potrebujem nasvet
  2. Direktno na celotno izravnan balkon potem položim Schluter Ditra membrano s pomočjo Sikaceram 225 (lepilo tipa C2TE S1)
  3. Za potrebe hidroizolacije vse stike med Ditro lepim z Kerdi Keba trakovi in lepim z 2K Schluter Kerdi Coll-L maso
  4. Enako naredim ob stikih Ditra-stena
  5. Pred polaganjem dam narezat h kamnoseku granitogres pod kotom 45° in v ustreznih dimenzijah, da izdelam robne odkapne kose s pomočjo 2K epoxy smole in na spodnjem delu ojačam z mrežico
  6. Potem na rob balkona najprej nalepim robne odkapne kose s C2TE S1 lepilom (Sikaceram 225)
  7. Sledi polaganje vse keramike (fuga od 2-5mm) z enakim C2TE S1 lepilom
  8. Zafugiram vse izključno z poliuretansko elastično maso (Mapeflex PU45), da so stiki nepropustni in elastični, da brez težav premoščajo toplotne mehanske raztezke
  9. Položim še cokel balkona in prav tako fugiram s PU maso
  10. Potem pridejo fasaderji in nanesejo zaključni fasadni sloj - to povem predvsem, da bodo to naredili tudi po čelu balkona
Torej potrebujem nasvet samo pri:
  • Kako sanirati rob balkona
  • Koliko odkapa dejansko potrebujem na robnih kosih? 3cm? 5cm?
  • Koliko čez rob naj lepim odkapne kose? Toliko da je vmes lufta 1cm? 2cm?
Če je z mojim postopkom kaj narobe, mi prosim povejte. Ditro sem ta teden dobil, tudi Keba trak in 2K maso. Vse skupaj 400+€ preko ebay.de
Dejte no. Vsaj kej komentirajte, ali je plan v redu, ali ni? Keramiko sem dobil in jo včeral peljal razrezat, Kupil sem kilogram in pol epoxyja za lepljenje. Spoj bom ojačal kar z karbonskim prepregom, ker sem ga dobil zastonj. Namesto steklenih vlaken bom zato uporabil kar prepreg.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »