Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Razlika v lamelah pri zunanjih žaluzijah?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razlika v lamelah pri zunanjih žaluzijah?
Spoštovani, zanima me kakšna je dejanska razlika med lamelama C80 in CT80 od Medleta? Prav tako me zanima ali je CT lamela enaka T lamelam ki jih nekateri nudijo. Namreč ne uspe mi na spletu najti kakšnih slik montiranih CT lamel kakor tudi ne najdem kaj pametnega napisanega o njih. 

Hvala za informacije!

Miro
C80 je navadna, CT80 je kompaktna. V povprečju to pomeni okrog 25 procentov manjši paket. CT paše k C, ne k T. T je ponavadi višja klasa.
Oblika pa je stvar okusa.

Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Hvala za hiter odziv. A pri CT je v praksi kaj boljše temnenje kot pri C? Medle itak nima T lamele? Ali? Torej je CT boljša izbira od C? A C80 so tudi 84,5mm?
Ne. C80 so široke 80 mm. Temnenje je enako, nikakvo, pri ostalih je malenkost boljše. Za temo se itak ne jemlje žaluzij.
Z, T, S, P je, bolj ali manj, isti k... Vsak da svoje ime, glede na to, kakšna črka se mu prikaže v buči iz stranskega prereza.

Prednost CT sem že omenil. Trenutno najmanjši paket med vsemi žaluzijami. Če imaš balkonca višine 2,1 metra ali celo manj, potem žaluzije odpadejo. Pri CT pa mogoče, mogoče nekaj zmutiš, da glava ostane cela, ko skozi hodiš. Recimo.

Če pa te višina zložene žaluzije ne obremenjuje, potem je bolj stvar okusa in praktičnosti pucanja vodilo pri nakupu. Je še par stvari, ampak v glavnem je to to.
Hvala za temeljito obrazložitev! Balkonov ne bo... bo treba stopiti do kakšnega Medle salona kjer je mogoče obe opciji vizualno videti v živo. Sicer ni Medle edina opcija ampak se najbolj omenja zato vprašam... Glede na to da so CT lamele širše in sicer za cca. 5mm, a gredo v Krater 130 maske, če imaš zraven komarnik ali potrebuješ v vsakem primeru 150mm maske?
Seveda se jih da. Širše so točno za 2 mm, v smeri proti komarniku. Jeba je pri kraterju, ker ne moreš goljufati s premikanjem žaluzije po globini, ker so vodila fiksno narejena. Včasih tudi to pomaga. Pahneš žaluzijo malo proti ven in funkcionira.

Čeprav na dolgi rok, jaz takega stiskanja na omejen prostor ne odobravam.
Sprva se vrvice lepo zlagajo, kasneje pa čedalje manj in se zadeve znajo tudi zakomplicirati. Kasneje je seveda relativno. Govorimo o letih.
Ko že garancija poteče, btw.

Sicer pa kasneje tudi mi počasi začnemo trokirati. Tako je ciklus. Še meni se zdi, da mi zadnje cajte slama v buči drugače vleče. Ne več tako fajn.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »