Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Višina hiše ali nulta točka

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Višina hiše ali nulta točka
Zanima me ali pri gradnji(ko je že izdelano gradbeno dovoljenje), lahko gradim hišo nižje kot je predpisano? Namreč na ta način bi rešil nekatere težave. 
Nekdo mi je reko, da to piše v zakonu, da lahko gradiš na nižji višini, samo višje ne smeš. Ne vem če to drži, pa najdem tudi ne nikjer.

Če mogoče kdo ve.
Lahko gradiš tako nižje, kot višje, če si skladen s prostorskim aktom in ostalimi pogoji/soglasji.
Do 30cm odstopanja v katerokoli smer/dimenzijo spada pod skladno z GD. To bi ti menda že nadzorni lahko razložil, kot je meni, ko smo reševali isti problem. Dokler geodet ni prišel delat zakoličbe sploh opazil nisem kako nenormalno visoko so projektanti zrisali. Na srečo gre še lepo skozi ravno znotraj tistih 30.

Če je večja razlika je pa malo več zajebancije.
Mi smo zvišali za 40cm pa ni nobenen nič rekel - že dobili tudi uporabno dovoljenje.
Tudi mi smo zvisali za cca 35cm.

@Jaco P. Ste morda dobili UD po novem zakonu?

Lp
(21.5.2020 ob 21:44)Dawid Napisal: Tudi mi smo zvisali za cca 35cm.

@Jaco P. Ste morda dobili UD po novem zakonu?

Lp

Ja, ravno ta teden sem ga dobil.
Kaj pa če je več kot pol metra? Te lahko kdo pol kaznuje,če zgradiš hišo z večjo višinsko razliko?
Možno da ne dobiš uporabnega dovoljenja če višina ni skladna s PGD. In moras potem delati neke študije osenčenosti, še posebej v primeru če zaradi svoje višine recimo sosedu povzročiš senco.
Sem nekaj časa nazaj bral o tem, ko sem tudi sam imel problem s prenizko nulto točko. Še dobro da sem ob zakoličbi to zaznal in smo naredili popravek PGD in za en meter višje prestavili nulto točko

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »