Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Obdelava tal in sten - čim bolj zdravju prijazni materiali

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obdelava tal in sten - čim bolj zdravju prijazni materiali
V želji bolj zdrave klime, me zanima, če se še kdo poslužuje beljenja prve roke z apnom?

Na tleh bo keramika in parket. Ker je nekako smiselno, da če se že gremo neko bolj naravno oz. varianto s čim manj plastike in raznih kemikalih (zato parket in keramika), sicer je verjetno brez veze, da se nekje ubadamo z malenkostmi.

Torej, predvsem me zanima ali klasične notranje barve (npr. Jupol) in predhodni primerji vsebujejo kakšne škodljive snovi, če morda kdo ve?
Stara klasika z apnom mi je namreč všeč z vidika večje neoporečnosti, po drugi strani pa je precej več dela.

Analogija se mi pojavlja pri izbiri parketa. Parketar mi priporoča oljen parket, da se ga potem recimo 1x letno naolji in naj ne bi bilo potrebno brušenje, saj bo bolj obstojen. Spet smo pri vprašanju, ali so omenjeni preparati neoporečni? Kajti razni hlapi, ki bi se nato sproščali v zrak potem ne doprinesejo nič, je vseeno ali potem vzamem vinil ali laminat.. Trenutno razmišljanje.

Razmišljam pač o smiselnosti, ali iti v te dražje opcije, če na koncu z vidika zdravja ne pridobim nič oz. bore malo. Vseeno pa bi vsaj dom imel rad dokaj "čist", ker je tako ali tako že vse nekako onesnaženo.
Ma ti kar pobeli z jupolom, pa po tleh daj kar ti je vsec, pa si mislim da glede zdravja ne bos nic prikrajsan.
z vidika zdravja pomoje nic ne pridobis z izbiro tal in stenskih barv. ce te skrbi laminat oziroma formaldehid, imas barvo helios ki ga razkraja. 

sicer pa je les naraven material in obcutku, da si obdan z lesom laminat in vinil pac ne moreta konkurirati. k zdravi bivalni klimi se vedno dalec najvec pripomore velilo.dnevne svetlobe in svez zrak, vse ostalo je zanemarljivo.
Hvala za predloge.

Ja sem opazil, da ponujata ti opciji barv, ki vežeta formaldehid tako Jub kot Helios. Me pa zanima kako se to obnese na dolgi rok. Ok, veže to svinjarijo, ampak verjetno je potrebno to enkrat tudi nekam oddati. Ali pa jo pač vsebuje naprej?
Se kdo kemijsko razume s temi zadevami Big Grin?
Od kje bos pa dobil frdesmrde v hiso? Se tam kjer je "koristen" ga ne smejo vec dajat...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Hja nevem... Vinil laminat pohistvo.. A je dejansko vse ze tako bp?
Za pohistvo po meri iz iverala, proizvajalec egger verjamem da je ok..
Ne vem pa za razne talne obloge iz bauhausov itn. Trgovine s to opremo pa verjamem da je ok. Tudi vinili se ze veselo oglasujejo eko itn.. Pa je vseeno to plastika.. V tej smeri razmisljam, ker smo ze tako ali tako povsod obdani s plasticnimi masami na 101 osnovi.. Vsaj dom bi si uredil bolj prijazen.
(28.5.2020 ob 12:53)kristjan1 Napisal: Hja nevem... Vinil laminat pohistvo.. A je dejansko vse ze tako bp?
Za pohistvo po meri iz iverala, proizvajalec egger verjamem da je ok..
Ne vem pa za razne talne obloge iz bauhausov itn. Trgovine s to opremo pa verjamem da je ok. Tudi vinili se ze veselo oglasujejo eko itn.. Pa je vseeno to plastika.. V tej smeri razmisljam, ker smo ze tako ali tako povsod obdani s plasticnimi masami na 101 osnovi.. Vsaj dom bi si uredil bolj prijazen.

Morda se obremenjuješ z nečim kar ni treba - kot so nekateri rekli.
Morda pa boš s tem naredil kaj dobrega zase - ali pa boš vsaj imel dober občutek.

Poskusi in poročaj kako se obnese. Smile
Torej bos tudi talne obloge imel surove deske? Neobdelane? In pohistvo? Pa kruh si svoj peces? In vso zelenjavo doma pridelas? Soliš hrane prakticno nic? Lokacijo hise si pa izbral tako da vsaj 50 km okoli ni industrije in prometne ceste? V vecja mesta itak nikoli ne hodis. Ker verjemi vse to te bolj ubija kot pa jupol na steni...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »