Splošno > Kr neki
Mnenje o nedokončani gradnji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mnenje o nedokončani gradnji
Težko reči.

odvisno od tega kako ti je všeč parcela, kakšno so tvoje preference, lokacija, itd. 
dejstvo je, da bo obnova prisla skoraj isto kot gradnja nove. Tako, da pomoje rekonstrukcija te bi bila idealna resitev. 

podrti do prve plate, gor pa montažno narediti in je to to.
(19.5.2020 ob 10:54)Origin Napisal: Težko reči.

odvisno od tega kako ti je všeč parcela, kakšno so tvoje preference, lokacija, itd. 
dejstvo je, da bo obnova prisla skoraj isto kot gradnja nove. Tako, da pomoje rekonstrukcija te bi bila idealna resitev. 

podrti do prve plate, gor pa montažno narediti in je to to.

Kot rečeno - odloči se koliko ti je všeč lokacija in sama hiša - veliko časa privarčuješ z obnovo v primerjavi z gradnjo na novo.
Moj sosed je kupil parcelo s podobno hišo - zamenjal streho, vgradil okna, naredil HI - sedaj že lahko začasno prespi tam - že ima vodo, elektriko in kanalizacijo. 
Jaz pa sem staro hišo podrl in delam vse na novo - projekt, dokumentacija, itd - mi je vzelo skoraj 2 leti.
hidroizolacija je? Protipotresno je grajeno?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ker ni fotka prava, tudi nihče od nas ne more vedeti koliko je felerjev storjenih pri gradnji (toplotni mostovi, HI, drenaže, zračni most pri strehi...). Vse to je ugibanje, ker ni prave situacije za videti.
če je možnost podred pa po svojih željah postavit .. ne bo ti žal
Odvisno pa jasno od financ in casovnih okvirov...
Takšno stanje na sliki je 3. faza, kar pomeni, da lahko nadaljuješ, ali pa prodaš. Jaz rušil ne bi, bi prej poskušal prodati. Zaprta in suha hiša pa je povsem svoja zgodba. Če je še arhitektura sprejemljiva, nadaljuj.

Mogoče slika, ki si jo prilepil ne pokaže pravega stanja. Priloži dejansko stanje. Če so se po opeki že zaceli nabirati mah, vlaga in podobno, podri ... če pa je suha, premisli.
Tole je dejanska hiša. Iz druge strani je še balkon in spodaj nadstropje, ker je hiša na klancu. 
Bom v kratkem detajlno poslikal

Priložene datoteke Predogledne slike

To pa ni blo 20 let nazaj zidano... prej 50...

Ni protipotresno nic, hidroizolacija hudo vprasljiva, termo itak nic klet...

Ce finance niso hudo velik problem (in cas) podrt ali pa prodat ce se da za dobro ceno (in noces te lokacije).
Ruši, če boš prodajal, ti bodo vsi zbijali ceno parcele zaradi stroška rušitve.
Ko porušiš, pa se odloči ali za prodajo ali novo gradnjo. Če obstaja gradbeno in plačan komunalni prispevek si itak zmagal, samo zadevo legalno s papirji prenovljeno začneš od začetka.
Objekt zgleda velik, tako da doplačila komunalca ne bi smelo biti, prej povrnitev.
Koliko pa pride okvirno rušenje takega objekta? Ker sam predvidevam ne moreš več rusiti
(25.5.2020 ob 00:38)aodinsvi Napisal: Koliko pa pride okvirno rušenje takega objekta? Ker sam predvidevam ne moreš več rusiti

Lahko sam rušiš - jaz sem lansko leto.
Potrebuješ pa GD - pri meni je bila rušitev starega objekta del GD in me ni stalo nič več kot brez tega poglavja.
(25.5.2020 ob 00:38)aodinsvi Napisal: Koliko pa pride okvirno rušenje takega objekta? Ker sam predvidevam ne moreš več rusiti

Če bi kaj storili sami, bi bilo enostavneje. Odstranitev strehe, ostrešja in stavbnega pohištva. Mogoče bi se dalo z lesom ostrešja (ruštom) kaj zaslužiti, da bi bil v tej fazi na nuli, razmišljam. Strešni cigel zgleda betonski, mogoče bi ga kdo sam dol pobral za kakšno gospodarsko poslopje, štalo, zidanico, ... .

Za rušitev preostanka objekta pa moraš dobiti ponudbo, npr. lokalnega gradbinca (ki ima kakšen pošten bager in tovornjak. Mogoče takšnega, ki ima lasten mlin za gradbene odpadke in nato zmleto proda naprej. To se uporablja za tampon pod cestišči, zasutje jam in vrtač, ... .

Malce izmeri objekt (dolžina, širina, višina), poslikaj ga zunaj in znotraj, povprašaj v okolici (ali "ata Gugla"), lahko pa tudi tukaj na forumu. Objaviš lokacijo, pa se mogoče kje najde kdo, ki bi koga poznal. Objavi tudi v oglasih na forumu (Iščem izvajalca ...), najcenejše, najhitrejše.

Ne pozabi na obisk Občine, kjer je objekt lociran, da se pozanimaš, kaj potrebuješ za rušitev in cca strošek.

Nekaj administracije te čaka, po pisanju (spraševanju) še nisi vsega vešč, poskusi dobiti iz kroga prijateljev, sorodnikov, nekoga, da ti malce pomaga, da te ne "ofrnažijo".

Drugače pa piši, sprašuj tukaj, bodo vsi malce pomagali pa bo šlo ...

LP, Ivo

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »