Opremljanje doma > Ostalo
Nakup baterijskega vrtalnika

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup baterijskega vrtalnika
Imam Bosch-a (cca 3 leta) iz linka več kot zadovoljen za to ceno.

Ceneje ga tako ne dobiš, pa še 2 bateriji imaš.

Za kakšno udarno vrtanje pa se vsekakor bolje obnese mašina na kabel - vsaj jaz tako delam.

Sicer pa za domačo rabo so tako vsi v izboru OK.

lp,
Tudi jaz imam Boscha iz drugega linka, nimam pripomb, čeprav sta po moje tudi ostali dve mašinci dobri.
Za beton si omisli kaj konkretnejšega, opeka pa ne bi smela biti problem, saj se pri opeki ne uporablja vibracij, kot je bilo zgoraj narobe napisano.
Jaz imam plavega Bosch 18V z vibro. Super zadovoljen, je dala čez ogromno, moment zatega je odličen, potrga vijake večinoma Smile. Baterijska se pri hiši ogromno rabi, zato je po mojem mnenju vredna dodatnega denarja. Je občutka razlika proti tistih 18v za 50 EUR. 

Samo tista vibra ni ravno potrebna, pride prav za kakšno luknjo 6mm v cegel da večji vrtalnik ne razseka vsega, za kaj resnejšega pa ni uporabno...
Super. Sem kar naročil Boschevega in sem v pričakovanju uporabe Smile
Hvsla za mnenja
Jaz imam tega DE-Walt-a in moram rečt, da sem presenečen nad baterijo, kljub temu da je zgolj 1.5 Ah, drži zelo dolgo. Udarna funkcija mi je pa že parkrat prišla prav, da ni bilo treba hiltija iz omare vlečt Smile

Vrta v vse razen zelo trdega betona, recimo v plato ne gre, v betonske kvadre pa brez problema.

Boš pa z Bosch verjetno prav tako zadovoljen, sam sem podobno uporabljal v prejšnji službi in so bile vse mašince od Bosch-a BP.
Da napišem kar tule, kupujem baterijski vrtalnik.
Odločil sem se za Makito, pa imam vprašanje al vzet brezkrtačni motor ali obični?

Ziher je brezkrtačni boljši, sam kolk to pomeni v praksi? Je za domačo uporabo, zdaj v fazi gradnje/renoviranja več, potem najbrš mal manj.. Dobim pa za ceno enega vrtalnika brushless dva navadna in dodatno baterijo.

Torej kaj priporočate, več denarja in brushless ali manj pa obično?
Če te žuli denar, kupi Milwaukee. Tu cena ne laže. Makita ni več vredna svojega denarja, strojčki iz Hofra in Lidla so postali dovolj kvalitetni za domačo uporabo. Zadnji Makitin vrtalnik ni vreden svojega denarja, kitajski, kot vse ostalo.
Kupi Milwaukee in zadeva je neuničljiva vrtaš kam češ še v beton ma dovolj moči.
Ko sem vrtal v špirovce z 20cm vijaki sem mislil da ne bo šlo pa šlo kot podmazano. Res je orenk stroj. Dokler ne probaš ne verjameš. Pa imam sam dve 3Ah baterije in moči dovolj.
Za domačo uporabo so baterijski iz lidla, hoferja popolnoma dovolj Exclamation

Razen če te ego muči potem nujno potrebuješ Makito, Milwauke, Hilti, Dewalt.... Tongue
Povsem dovolj! Prve 2 leti. Potem je pa vprašanje kaj si kupil... Imaš pozitivne in negativne izkušnje s tem... cekularka na baterijo še vedno dela. Švoh in malo časa, ma taka je pač. Baterijske so šle 3 v smeti. No, bi morale it. Pa jih tast še vedno drži na zalogi. Ko jo nafilaš naredi glih ene 25 vijakov... Makito imam pa že uf... 15 plus let. pa je bla ona tapoceni... Je pa res da danes tapoceni makita ni niti malo podobna takratni po kvaliteti...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
kaj pa bosch profi orodja? tista modra ne zelena?
@ Fire
jaz čist ok shajam z temi igračami, imam tudi prave stvari za tam kjer potrebujem a tu je debata za doma čeprav je pri meni doma že kar profi.
Kar se tiče makite je tako kolega dela podobno kot jaz in je v 10 letih ubil 1,5 maikti ( eno je z rezervnimi deli oživel)  jaz raje kupim na zalogo 2,3 komadov lidl/hofer uporabljam 2 (1 v rezervi) torej skupaj me to stane.....120 EUR čez 2 leti ponavadi vsaj eno vzame vrag jo recikliram v lidlu/hoferju z računom torej sem sam v 10 letih zmetal ca 150 EUR (ker nisem shranjeval vseh računov ali pa je migala dlje kot garancija)
kolega z Makito pa ca 300 Eur s tem da sta pri meni v pogonu 2 naenkrat, ker sem pač len in mi ni nastavkov za menjavat .
Seveda pa te mašince ne uporabljam za vijačenje kaj vem 200mm vijakov v les to je upam da jasno
Jaz pa pravim tako, da se naj kupi takšno zadevo oz. ime da pašejo baterije še na kakšen drug stroj. Za dela okrog hiše pride prav še kakšna kotna brusilka, udarni vijačnik, recipročna žaga...

Jaz sem se kakšne 5 let nazaj odločil za ryobi. Do sedaj sem nabavil več kot 10 različnih strojčkov, ter enih 6, 5Ah baterij. S tem imam dovolj energije v baterijah za delo. Najbolj hitro porabi baterijo laksarca, s katero kosim ob robeh kjer vrtna kosilnica ne pokosi, ter okoli trsa. Za visoko travo pa ni najbolj primerna.
Ex raje neham delat kot pa da s hofer zadevami delam v sluzbi... se za doma sem dal raje 200 eur vec. Ok. Tebi je pac vseeno kaj in kako dela. Jst sem pa kontra. Ce rabim 2 vijaka na leto (taka od 90mm) zavijacit bom raje dal veliiiik vec za pravo masinco. Hebat ga. Vsak ima svoje veselje Wink
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »