Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Dodajanje pigmenta/barve v fugirano maso - zunaj

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodajanje pigmenta/barve v fugirano maso - zunaj
Pozdravljeni.

Zanima me, če bi mi lahko kdo svetoval glede dodajanja barve v fugirno maso.

Situacija: na dvorišču smo položili kamnite skrle. Med skrlami so fuge debeline 1-3 cm. Fugirali bomo z zmesjo mivke, cementa in lepila za keramiko za zunanjost. Ker so skrle sivih odtenkov in bi v primeru fugiranja s prej omenjenim fugirnim materialom izpadlo kot celota vse enake barve, bi v fugirno maso dodal pigment/bravo, da bi po sušenju fuge postale malenkost temnejše.

Iskal sem nasvete in produkte po netu, pa razen informacije, da je zato primeren pigment v prahu, nisem našel.

Kaj bi lahko torej primešal v fugirno maso? Barvo za beton (npr. JUB takril)? Kje bi sicer mogoče našel omenjeni pigment (ime proizvoda in trgovino, kjer se prodaja)?

Hvala za nasvete.

Lep dan vsem,
Janmel
Če se jaz prav spomnim, sem črn pigment v prahu dobil v Mavrici.
Sem podobne stvari počel, pa v beton sem ga dal ko sem jašek obbetoniral, da je podobno sive barve kot tlakovci.
LP,
Samojed

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »