Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Polaganje EPS-a

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaganje EPS-a
Zdravo,

kmalo zacnem s polaganjem EPS-a. Po izracunih estriharja nekako takole.
Klet (koncna visina 15cm) - EPS 4+5cm, folja, estrih 5cm, keramika 1,5cm
Pritlicje (koncna visna 20cm) - EPS 4+5cm, sistemsa 4,7cm, estirh 5cm, vinil/keramika
Mansarda (koncna visina 50cm)- EPS 4cm, sistemska 4,7cm, estrih 6cm, vinil/keramika

Bo vredu? Bi bilo bolje dati prvi sloj 3cm EPS? Po tleh imam polozene elektroinstalacije in odtoke.

Kako je s EPS kroglicami? Se z EPSs kroglicamo pokriva instalacije po tem ko je 2. sloj EPSs polozen? Ze mogce prej po prvem sloju?

Se kaksen nasvet za lazjo polaganje?

Lp.
Vajenec123,
za prvi sloj je odvisno, ali se tudi elektro razvodi križajo. Če potem je bolje 4 cm, ; drugače je 3 cm v redu. Pred polaganjem drugega sloja zapolniš fuge instalacij. V primeru KCM ali rekuperacije pa v drugem sloju.
V Mansardi mi račusko ne gre skupaj višina 50 cm oz. tvoj seštevek v slojih? Confused
Pritličje tudi , za malnekost. Vinil , verjetno, ni = keramiki. Wink
Pazi, kako je v mokrih delih objekta.
Lep pozdrav
V mansardi je koncna visina 15cm, ne 50 Smile V mansardi je planirano tam kjer bo vinil 6cm estriha, tam kjer bo pa keramika 5cm. V pritlicju enako.
Vajenec123,
bo vredu.
Kakor koli. Pred izvedbo estriha se dobite vsi trije na hiši in dogovorite više estriha oz. potrebne distance za primerno vgradnjo keramike / vinila.
Lep pozdrav
Mogoce butasto vprasanje, ampak ali je obvezno fugiranje cevi z EPS kroglicami, ali se lahka preko polozi kar drugi sloj? To mislim primer, ko je prvi sloj stiroporja 3cm, rebrasta elek. cev pa 2cm. Je treba ta 1cm prostora fugirat?
Vajenec123,
zafugirat ne, zapolniti pa da.
Primeren material je tudi vermikulit, da zapolniš prostor; tudi glinopor ( fina granulacija) je primeren; tudi s PU peno so nekateri zapolnili.
Lep pozdrav
Sem v istem delu.. Ali je napačno če 1cm in 10cm visok termosilenz robni trak od plame dam na vrhu obeh slojev stiroporja. Nato bi po tleh dal se 5mm peno termosilent po tem pa folijo in jo malenkost zavihal navzgor?

Ali je potrebno robni trak dati ze pred zgornjim slojem stiroporja?
Bega me zato, ker imam 6cm estriha, nato bo pa se keramika. To znese cca. 7.5-8cm visine nad stiroporjem. Zgornji sloj je 3cm kar pomeni da je trak prenizek za koncno visino.

Ga je kdo s spenjacem pritrjeval? Ker se mi zdi da gre precej enostavno

Hvala za pomoč
Prosil bi vas za info, ce je tako v redu? Da potem nalimam folijo se cez robni trak? 

Imam pa se eno dilemo. Od stiroporja do sp. Roba vrat imam med 8-9cm trenutno. EPS 100 oba sloja.
Estriha naj bi bilo 6cm.
Potem bo pa še keramika. Kar nanese 15-20mm.

Ali se da vrata se kaksen mm takole dvignit (vhodna)? Ker imam se za cel stuk termosilent folijo 5mm in sedaj razmisljam da je raje nebi vgrajeval da ne bo na koncu problem z visino ravno zaradi teh 5mm.

Priložene datoteke Predogledne slike

odvisno od vrat. Ponavadi ja. Pa balkonci? Kam bi pa termosilent dal? Če imaš že mrežo gor?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Balkonska so ze v osnovi malcevisja in np. Vhodna so pa nova.

To je samo probno 1 mala soba.pod pe folijo je termosilent (predviden).
Ce ne gre drugac... pa vrata dvigni... stok. Ne krilo.
Upam da resimo nekako optimalno. Bom se preveril pri podjetju ki je vgrajevalo.. Tako ali tako se je krilo v pol leta odkar so vgrajena ta nova pvc vrata malce podalo.. Na vertikali na atrani kljucavnice spodaj malce slabo tesnijo, morajo priti nastavit in bomo videli..

Mogoce ves, zakaj en tlakar recimo pravi da ne rabim folije verikalno zapigat preko robnega traku, spet drugi pa da je fajn..

Robni trak sem sedaj namestil tako, da sem stiropor z vroco pistolo (klina) malenkost odrezal pod kotom, ravno toliko da se slab cm zatakne pod stiropor.
Nato sem s sponkami 10mm zabil v omet oz. knauf.
Jaz sem za keramiko računal 1,5 cm z lepilom. Folijo se ponavadi "zapiga" čez robni trak, če so zamorazlivni estrihi. Če lovite višine bi pa potemtakem tistih 5 mm pridobil z zmanjšanjem estriha.
Tudi jaz. Malo me skrbi zaradi talnega.. Mreza je 1.5mm, cevi so kolikor vem 16mm. Nad vrhom cevi pa naj bi nilo min. 4cm tlaka? Torej smo prskticno na 6cm.

Bom verjetno tukaj v obmocju odpiranja krila odmaknil termosilent 5mm folijo da pridobim teh par mm..
Zakaj pa eps ne stanjsas? Da ne estrihar 5mm vec kot 4 cm naredil (al pa 1 cm premalo) pa bo sranje... vagris ze imas sploh? Da ne bo se kje presenecenj...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »