Kar naredi dom > Vrt in okolica
Husqvarna robotska kosilnica

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Husqvarna robotska kosilnica
Zdravo, je kdo tukaj ki se spzna in ima izkušnje z robotskimi kosilnicami. Zamislil sem AUTOMOWER® 105 teh 700€ še ni nekaj. Za kosit imam skupno 610m2 torej bi ta bila ok. 
So prišli iz Husqvarne na ogled mi reče, naj pozabim na na ta model ker nebo zmogel, ker je trava gosta. Pa mi reče da potrebujem 315x model za 2k€. Pa ga povprašam še po modelu 310 ter 315 pa mi reče da ne ve in vztraja pri 315x. 
Malo sem gledal in enostavno ne vem al hoče prodat drago kosilnico ali je res 315x toliko boljša.
600 m² ±20 % ? Tak piše.

Pred cajtom so govorili, da naj se kupi 20%-30% VEČ, kot imajo roboti specificirano. Ne vem, če to zlato pravilo še vedno drži.

Tissta o (pre)gosti travi pa se mi zdi lovska.
(11.5.2020 ob 23:20)csamo001 Napisal: Tissta o (pre)gosti travi pa se mi zdi lovska.

Žal ni lovska. V gosti travi:
- na manjši neravnini se kosilno kolo nasloni na travo, robot javi blokado
- potreba po dnevni košnji in popravkih z ročno kosilnico
- pogoste menjave nožev
- skuštran videz trave

http://zeleni-dom.si/phpbb/viewtopic.php...p=100#p100
http://zeleni-dom.si/ Forum za gojenje okrasne trate in vrta
(11.5.2020 ob 23:20)csamo001 Napisal: 600 m² ±20 % ? Tak piše.

Pred cajtom so govorili, da naj se kupi 20%-30% VEČ, kot imajo roboti specificirano. Ne vem, če to zlato pravilo še vedno drži.

Tissta o (pre)gosti travi pa se mi zdi lovska.
Jebemti. Moja je za 700 m2, kosim jih pa okrog 400 m2. Zato je trava nikakva, ker bi jih moralo biti vsaj 560 m2. Tako pa jih je premalo, sem izven toleranc.

Itak, da je lovska o pregosti travi. Razen če je kdo zamenjal un zelen PVC tepih s travo in želi tega pokositi.

- Potreba po dnevni košnji nima veze z gostoto trave, ampak s hitrostjo rasti in želenim videzom travce.
- Če je trave več, se tudi noži hitreje obrabljajo. Kar bi bilo nekako logično in bi človek to pričakoval. Ne glede na to, kolikšna ali katera kosilnica kosi. BTW, v eni sezoni je dovolj, če enkrat nož obrneš. Da ne bo kdo mislil, da rabi 1200 kosov rezervnih nožev. Jaz sem menjal 3 pare. To pa zato, ker naša veliko rije in kosi po zemlji in kamnih.
- Skuštran videz trave je pogojen s skrhanimi noži. Ponovno, gostota trave bo skoraj enako prizadela vse kosilnice. Sicer, če pravi, da te ne zmorejo malo gostejše trave, kupi od firme, ki to zmore.

Da bi se pa ustavila zaradi trave, pa čeprav še tako goste, je pa res lovska. Naša pleza čez hribe, zatika se po luknjah, pada čez škarpo 2 metra globoko, pa ji nič ni. Ustaviti ali preusmeriti jo je precej težko, je trmasta kot osel in kar rine. Kosilnica je močna kot hudič, da bi jo ustavila malo gostejša travca, so nebuloze. Ustavi se, ko nasede, ali ko kolesa ostanejo v zraku.
Ali pa ko pristane na hrbtu. Takrat tudi noče naprej. Pa še cvili in mejle pošilja da na hrbtu plava, zunaj žice.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(12.5.2020 ob 08:19)Sandi: Napisal:
(11.5.2020 ob 23:20)csamo001 Napisal: Tissta o (pre)gosti travi pa se mi zdi lovska.

Žal ni lovska. V gosti travi:
- na manjši neravnini se kosilno kolo nasloni na travo, robot javi blokado
- potreba po dnevni košnji in popravkih z ročno kosilnico
- pogoste menjave nožev
- skuštran videz trave

http://zeleni-dom.si/phpbb/viewtopic.php...p=100#p100

Ampak a to, o čemer pišeš, reši "eno številko" večja kosilnica? Po mojem ne in mu je želel prodajalec zgolj dražjo prodat.

Po čem se razlikuje recimo kosilnica za 400m2 od kosilnice za 600m2 od istega proizvajalca, razen po moči baterije in morda širini same kosilnice?
Ne vemo. Morda imajo tudi močnejše motorje.
http://zeleni-dom.si/ Forum za gojenje okrasne trate in vrta
No, ampak generalno sprašujem: po čem vse se (načeloma) ločita npr. model za 400m2 in model za 800m2?
Glede na karakteristike, baterija, širina reza, teža itd., se mi zdi tale dokaj ugodna.
https://www.emundia.si/villager-akumulat...bot-051604
To blagovno znamko pa prvič vidim. Mislim pa, da bo v prihodnjih letih veliko novih imen na trgu, ker so roboti v trendu, cene pa so se tudi spustile na nivoje, ko si lahko takšnega pomočnika praktično vsaka hiša omisli
Husqvarna ti bo pri vecji travi začela kosit v krogu
(13.5.2020 ob 10:23)csamo001 Napisal: To blagovno znamko pa prvič vidim. Mislim pa, da bo v prihodnjih letih veliko novih imen na trgu, ker so roboti v trendu, cene pa so se tudi spustile na nivoje, ko si lahko takšnega pomočnika praktično vsaka hiša omisli

V Bauhausu in Merkurju boš našel njihove akumulatorske škropilnice.
Mimogrede, OBI ima tistega Landxcape-a, ki so ga lani prodajali za 400 EUR, zdaj po 350 EUR. Proizvajalec pravi, da naj bi bil to robot za 600m2.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »