Gradnja in obnova > Napeljave
Stopniščni avtomat na zunanji strani fasade

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopniščni avtomat na zunanji strani fasade
Zdravo,

Prosil bi za nasvet.
Namen imam montirati luči na fasado. Izvedel bi tako, da bi na eni strani hiše namestil senzor, pri vhodnih vratih pa tipkalo. Za vklapljanje luči bi uporabil stopniščni avtomat. Senzor bi nastavil na minimalni čas, da bi deloval kot "tipkalo".
Sedaj pa me zanima če lahko stopniščni avtomat namestim v dozo na zunanjo stran fasade. Bo prenesel toplotne spremembe (mraz, vročina)?

Kako imate vi to izvedeno? Ima kdo boljši predlog?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
Temperatura okolice verjetno ne bo problem, saj so releji za temperaturno območje -25 do +50°C. Ideja ni slaba, moraš pa paziti na zaznavanje senzorja. postavljen mora biti tako, da si celo razdaljo med tipkalom in senzorjem izven zaznavanja. Problem so lahko tudi mimovozeči avtomobili ali sprehajalci. Pa pozoren moraš biti na sizuacijo, ko nekdo pri vratih pritisne tipko, da se luč prižge iz nasprotne smeri pa ravno takrat pride nekdo drug, ki ga bo senzor zaznal in ugasnil luč.
Hvala za odgovor.
Pa saj stopniščni avtomat lahko nastaviš na časovno delovanje? Ali sem jaz kaj zamešal?

V mislih imam to: https://www.se.com/si/sl/product/15363/a...o-7-minut/
Aja. Jaz pa sem imel v mislih impulzni rele, ki ga krmiliš ali s tipko ali s senzorjem. Pri tvoji varianri moraš potem čas izklopa na stopnišnem releju nastaviti na toliko, da bo pokril čas, ki ga potrebuješ, da prehodiš pot od vrat in do konca zaznavanja senzorja ter čas delovanja senzorja, sicer bi ti senzor luč ponovno vklopil ali pa podaljšal čas ugasnitve.
Ne poznam situacije, verjetno pa si se za takšno varianto odločil (ker bi sicer šlo tudi z enim ali dvema senzorjema), ker bi senzor pri vratih imel preveč nehotenih vklopov?
Tudi ta rele, ki si ga prilimal ima temperaturno območje od -10 do + 50°C.
Vse se da urediti. To vprašanje me zveni tako, kot če bi spraševali po nasvetu, kako namestiti klavir na strop dnevne sobe, tako da bo s tipkami obrnjen navzdol.
Zakaj neki, bi mešali senzor in stopniščni avtomat, ko pa že senzor lahko zadovoljivo opravlja svojo funkcijo. Če z enim senzorjem ne morete pokriti željenega področja, pa postavite še kakšnega on jih zvežete tako, da katerikoli od njih prižiga luč.
Nigdar je ne tak bilo, ka nekak nej bilo i nigdar nebu ka nekak nebu.
Verjetno ni problem v številu senzorjev temveč v tem, da se zaznavanje gibanja senzorja pri vratih ne da nastaviti tako, da bi ne bilo nehotenih vklopov.
Po mojem se je treba vprašat, a so ti nehoteni vklopi res tak kamen spotike, ali pa biti pragmatičen insi po nepotrebnem ne zakomplicirat življenja. Ker roko na srce, tam kjer se uporabljajo senzorji za sproženje vklopa svetila, je poraba štroma bolj kot ne nična.
(6.5.2020 ob 08:16)stromar112 Napisal: Zdravo,

Prosil bi za nasvet.
Namen imam montirati luči na fasado. Izvedel bi tako, da bi na eni strani hiše namestil senzor, pri vhodnih vratih pa tipkalo. Za vklapljanje luči bi uporabil stopniščni avtomat. Senzor bi nastavil na minimalni čas, da bi deloval kot "tipkalo".
Sedaj pa me zanima če lahko stopniščni avtomat namestim v dozo na zunanjo stran fasade. Bo prenesel toplotne spremembe (mraz, vročina)?

poglej zublin senzorje ene serije imajo zraven možnost proženja preko tipala in ne rabiš avtomata
Hvala vsem za odgovore. Res bom raje uporabil senzorje.

Še eno vprašanje. Ali kdo pozna kakšna dobra kapacitivna stikala? Za montažo v dozo.

Po možnosti da bi delovalo isto kot senzor gibanja (časovno).

Hvala, lp.

Še eno vprašanje. Ali kdo pozna kakšna dobra kapacitivna stikala? Za montažo v dozo.

Po možnosti da bi delovalo isto kot senzor gibanja (časovno).

Hvala, lp.

(8.5.2020 ob 00:09)matejm Napisal:
(6.5.2020 ob 08:16)stromar112 Napisal: Zdravo,

Prosil bi za nasvet.

poglej zublin senzorje ene serije imajo zraven možnost proženja preko tipala in ne rabiš avtomata

Zdravo,

kakšni senzorji so to? To pa ne poznam. Lahko prosim kakšen link?

Hvala, lp
http://en.zublin.de/wp-content/uploads/2...1-2019.pdf

Eden je naprimer tale, za več modelov pa stric google ve, pa tud elektro trgovine...
(8.5.2020 ob 08:58)stromar112 Napisal: Hvala vsem za odgovore. Res bom raje uporabil senzorje.

Drugič pa napiši v čem je problem. Vsi, ki se na tvoj problem prostovoljno odzovemo, porabimo v želji, da ti pomagamo, določen čas. Tale tvoja odločitev pa precej ostopa od tvojega osnovnega vprašanja temperaturne obstojnosti releja.
(8.5.2020 ob 21:05)mirator Napisal:
(8.5.2020 ob 08:58)stromar112 Napisal: Hvala vsem za odgovore. Res bom raje uporabil senzorje.

Drugič pa napiši v čem je problem. Vsi, ki se na tvoj problem prostovoljno odzovemo, porabimo v želji, da ti pomagamo, določen čas. Tale tvoja odločitev pa precej ostopa od tvojega osnovnega vprašanja temperaturne obstojnosti releja.

Ne vem v čem je razlog za takšno nestrpnost... Saj sem v uvodu zapisal če ima kdo boljši predlog in izkazalo se je da moja rešitev res ni bila najboljša oziroma je bila preveč zakomplicirana.

(8.5.2020 ob 17:35)matejm Napisal: http://en.zublin.de/wp-content/uploads/2...1-2019.pdf

Eden je naprimer tale, za več modelov pa stric google ve, pa tud elektro trgovine...

matejm, hvala za povezavo, tega pa nisem poznal!
(13.5.2020 ob 08:07)stromar112 Napisal:
(8.5.2020 ob 21:05)mirator Napisal:

Ne vem v čem je razlog za takšno nestrpnost... Saj sem v uvodu zapisal če ima kdo boljši predlog in izkazalo se je da moja rešitev res ni bila najboljša oziroma je bila preveč zakomplicirana.

Tudi meni je bilo nekoliko kasneje žal, da sem to zapisal. Nisem hotel biti nestrpen, sem pa spregledal, da si šel na varianto, ki ti jo je predlagal @matejm, kateremu se za informacijo zahvaljujem tudi jaz. Vzrok, da sem se nekoliko jezno odzval pa je bil v tem, da sem mislil, da govoriš o klasičnem senzorju. Torej se ti opravičujem.
Prav gotovo je varianta s senzorjem, ki ima opcijo proženja preko tipke, optimalna.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »