Gradnja in obnova > Klasična gradnja
ročno krivljenje armature na gradbišču

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ročno krivljenje armature na gradbišču
Pozdrav,

zanima me, do kakšnega fi rebraste palice se da ročno˝normalno˝ krivit na ˝licu mesta˝? 
Znam izračunat kakšna sila je potrebna na vzvodu, vendar kaj v praksi se še smatra, da se lahko normalno krivi na roke brez da bi me zraven preklinjali? (jasno, mislil sem piganje z napravo za na roke, nisem mislil dve roki + koleno ;-) ) 
Za info: za skrivit bi bilo recimo cca. 100 kljuk iz fi 14 (sidra). 
Hvala za morebiten odziv.

Runočar
Več glav, več zelja ...
Jaz sem celo hišo. Nekaj ur trdega dela ampak se da...
Nepisano pravilo je, da se na roke lahko krivi do fi12; fi 12 na meji, kolikor zmorejo navadne ročice zakrivljenje.

Fi14 se sicer da, z veliko truda in kakim brenerjem za zraven; 

Js sem pri svoji hiši naročil statiku, naj bo vse do fi 12, ker bodo krivili na roke. Pa še pri dvanajstki so jamrali na polno.
Jaz brez prave naprave ampak s stabilnim primežem in cevjo,  ki jo natakneš na armaturo zaradi večje ročice, natančnjše določitve mesta krivljenja in večjega premera / lažje držiš  delal občasno do 14 mm a to je že meja.
Za več kosov kot so recimo strmena sem sem krivil do fi 10 mm ostalo dal narediti je prepoceni da bi se jebal.
Se pridružujem ostalim.
8 in 10 z lahkoto.
12 sem imel smo nekaj palic, pa že to je bilo jeba.
Kar sem imel večjih (16 in 18) - sem vse naročil strojno upogniti.
Hvala vsem za odgovore. To sem rabil.
Vem, da se da tudi fi16 skrivit, samo to ni ne za gledat zraven, kaj šele za poslušat :-)
Torej, do fi 12, da ne bojo ljudje zaradi kake kile hodili k dohtarju v teh čudnih časih :-)

LP
Več glav, več zelja ...
pri meni so vse na roko krivili... Večinoma fi14
Smem vprašat, v čem je prednost tega krivljenja in zakaj se ne bi stremen že naročilo?

Moram reči, da tega ročnega krivljenja nisem nikoli zastopil....
meni je bilo vseeno... samo, da je tako kot je v načrtu. Pa so pač na roke krivili, zaradi mene bi ih lahko tudi z lepimi prošnjami in prijetnim nasmehom.
Se je kdo poglabljal kakšna je razlika v ceni?

Sam nisem niti pomislil, da bi krivili na roke, saj ko naročiš armaturo naročiš stremena, količino, mere in fi pa voila.

Plačaš in gas dalje.

Tudi mojstri vrjetno ne bodo krivli pol dneva za đabe...
V ponudbi je m3 vgrajenega betona po tok, kg vgrajenega železa po tok. Kdor je rekel za statiko (in izbrani izvajalec je rekel) je točno videl kaj bo kje kako. In na koncu dal ceno. Potem so prišli na objekt in krivili na roke... Tako da očitno se bolj splača. Po drugi strani pa niso imeli najcenejših zidakov, ker se preveč drobijo, pa je sam jajc pa odpad. Ergo dražje...
Ne mislim jaz krivit. Prav tako se strinjam, da je pri večjih količinah ceneje, če nabaviš že skrivljeno. Imam pa investitorja, ki želi sam krivit, jaz mu moram pa armaturo zračunat. Ne bi rad, da me potem še 10let grdo gleda :-)
Več glav, več zelja ...
(6.5.2020 ob 07:51)runocar Napisal: Ne mislim jaz krivit. Prav tako se strinjam, da je pri večjih količinah ceneje, če nabaviš že skrivljeno. Imam pa investitorja, ki želi sam krivit, jaz mu moram pa armaturo zračunat. Ne bi rad, da me potem še 10let grdo gleda :-)

Stremena se praviloma splača naročit strojno krivljena - ni bistvene razlike v ceni.
Za kake posebnosti in detajle pa je bolje ročno na licu mesta - npr. jaz sem imel 16 palic d12 dolžine 6 m z enim upogibom dolžine 40 cm. So mi surove pripeljali z armaturo - potem sem pa sam zakrivil.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »