Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Počena plavajoča plošča

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počena plavajoča plošča
Pozdravljeni,

iskal sem po temah, a podobnega nisem našel.
Torej: jeseni mi je gradbenik ob hiši naredil plavajočo betonsko ploščo 9x3m debeline 14 cm, ki je namenjena za teraso.
Pred betoniranjem je izkopal zemljino, nasul material za tamponiranje in vse skupaj urtdil. Ustrezno opažal, armiral (po njegovi presoji) in zalil.

Danes, 7 mesecev kasneje, je plošča na polovici po vsej širini počena. Gradbenik pravi, da je to normalo - meni pa se ne zdi.

Vprašanje:
- ali je normalno, da plavajoča plošča 9x3m na utrjenem terenu poči? (nahaja se na južni strani)

Vnaprej hvala za odgovore.
Kaka slika morda ?
(3.5.2020 ob 23:56)matofill Napisal: Kaka slika morda ?

Lahko bi bila že dilatacija narejena, ampak ob neki primerni armaturi bo moral zdržati.
Sonce naj sveti vsak dan!
Tadej7ad,
zareži po razpoki; s tem narediš dilatacijo; zapolni to fugo kot se šika. Je pa kar nekaj tem , kjer smo pisali/opozarjali na takšne detajle.
Lep pozdrav
Moral bi ti izdelati diletacijo, no saj sedaj se je sama naredila Smile

naredi, kot ti je dejal som. Saj drugih opcije niti nimaš..
Se opravičujem za pozen odgovor.

Vsem skupaj hvala za odgovore, vzrok je torej preslaba armatura.
Glede sanacije sem videl, da obstaja kar nekaj tem, bom pregledal.
(22.5.2020 ob 21:10)Tadej7ad Napisal: Se opravičujem za pozen odgovor.

Vsem skupaj hvala za odgovore, vzrok je torej preslaba armatura.
Glede sanacije sem videl, da obstaja kar nekaj tem, bom pregledal.

Zdravo,
Ni vzrok preslaba armatura, temveč to, da ni narejene diletacije, kot so že omenili. Beton na žalost ni nič kaj prožen, zato je večje površine ali dolžine potrebno diletirati..
Kaj pa je diletacija? Z diletacijo načrtno oslabimo beton, zato, da poči kjer je diletacija in ne po svoje :-)
Lep pozdrav

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »