Gradnja in obnova > Napeljave
Nakup črpalke za vodo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup črpalke za vodo
(4.5.2020 ob 14:49)Sebek Napisal: Možnost imaš tudi da pri hiši daš kakšno 1000l cisterno, ki jo polniš iz tega vodnjaka. takrat ko rabiš potegneš kabel in neseš črpalko do vodnjaka, priklopiš, načrpaš, potem pa pospraviš. Mogoče bi šlo to celo z tisto gardeno na vrtalni stroj. Mogoče bi šlo celo z kakšno batrijsko bormašino, vendar bi dolgo trajalo.

To možnost vem, ampak zakaj vse to s cisterno, če bi lahko zalival direktno iz garaže, kot bi imel pipo.
Ja priklopi pa probaj.
Po naših izkušnjah po 1/2" cevi na boš mogel vode sesat, ker črpalka ni dovolj močna.
Išči črpalke, ki imajo veliko sesalno višino, ter vzami takšno. Kako bo pa voda tekla boš pa potem videl.

Če to nebo delovalo potem daš cisterno. Od cisterne do garaže napelješ 5/4 alkaten cev, 1/2" pa spelješ v cisterno. kupiš predlagani hidrofor, ter razpelješ 1/2" alkatenke po parceli in montiraš pipe na strateške točke. Ko pipo odpreš teče voda kot iz vodovoda.
Glede na to, da ima sorc to v garaži, predvidevam, da je tudi štrom zraven. In če je tako, potem se dejansko lahko kupi tista zadeva, ki jo je firefly predlagal, ker je poceni rešitev, pa nek stari vrtalni stroh se lahko uporabi, ki je pri hiši. Če bo vleklo, bo tako OK, potem je še vedno variatna z vmesno cisterno ali brez nje. Če pa ne bo vleklo, pa je ta igračka še vedno uporabna, za kakšno občasno črpanje iz sodov, ipd. Je teh nastavkov za vrtalne stroje več in so tudi cenejši, ampak naj bi bli bolj krhki in lomljivi.
V garaži verjetno ima štrom, pri vodnjaku pa ne, samo 1/2" cev do tja speljano. Sedaj bi pa rad po tej 40m cevi črpal vodo tako, da bo ta cev sesalna. Zato močno dvomim, da bo lahko vodo črpal z običnimi pretočnimi črpalkami. Če lahko to cev da na tlačno stran bo voda normalno tekla, rabi pa za to štrom pri vodnjaku, ali pa kje bližje.
Najbrž bo tako kot si rekel, ampak, če me preikus poceni variante stane 20-30 EUR, bi se jaz tega lotil najprej na tak način.
(6.5.2020 ob 00:37)csamo001 Napisal: Najbrž bo tako kot si rekel, ampak, če me preikus poceni variante stane 20-30 EUR, bi se jaz tega lotil najprej na tak način.

Pa da bi pumpica na vrtalnik povlekla vodo iz 25m daleč?
Ne. Pumpa mora biti zraven. Mislim da pise 2m.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(6.5.2020 ob 12:52)firefly Napisal: Ne. Pumpa mora biti zraven. Mislim da pise 2m.

Pa kako naj jo imam zraven, če do vodnjaka ne morem. Cev iz vodnjaka imam v garaži.
(6.5.2020 ob 12:52)firefly Napisal: Ne. Pumpa mora biti zraven. Mislim da pise 2m.

Pol sem te narobe razumel. Torej pri teh igračkah mora biti vakuum (vlečna stran) blizu vode, na potisni strani pa dolžina cevi ni tak problem?
...Da.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(6.5.2020 ob 13:34)sorc Napisal:

Pa kako naj jo imam zraven, če do vodnjaka ne morem. Cev iz vodnjaka imam v garaži.

Potem bo pa še naprej za okras tam na steni, saj po njej verjetno ne boš vlekel vode z običnimi pumpami. Mogoče z kakšno večstopenjsko.
Jaz sem bil pred podobnim izzivom in sem se odločil za nakup tele tlačne potopne črpalke:

https://www.mimovrste.com/iskanje?s=gard...rc=sugHist

Nisem je še dobil, upam da se bo obnesla. Javim ko jo dobim in preizkusim.
Vprašanje:
Kje kupiti cev za tole pumpo? https://bit.ly/30Y3ZV5

Vidim, da 20 m kulturno široke cevi stane več kot črpalka. Imam pa doma eno gasilsko C cev. Bi tole šlo, če jo nekako priredim na nastavek?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »