Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Zidanje stebrov za ograjna vrata

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zidanje stebrov za ograjna vrata
Kar se tiče zidanja z uporabo betona, armature in betonskih opažnikov, sem že kar vešč, končal sem projekt izdelave škarpe/terase/stebrov za nadstrešek:

https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...#pid955450

Zdaj imam nov projekt. izdelava streh stebrov za ograjna vrata, ena za osebni prehod in ena dvokrilna za avto.

Izgledalo bi takole:

S tem, da bi moji stebri bili kvadratne oblike 20 krat 20 cm. Bi bili betonski opažniki v tej meri dovolj močni za tri take stebre? Ali je bolje narediti 30 krat 30?

No, zanima me v prvi vrsti, ali lahko kako te stebre sidram v obstoječ temelj od stare ograje, ali moram nujno poštemat na delat na novo? Trenutno stanje je takšno:

Hvaležen bom, kot vedno, za pomoč, Lep pozdrav, Marko
Res mi noben ne more pomagat glede temelja - ali lahko kako te stebre sidram v obstoječ temelj od stare ograje, ali moram nujno poštemat na delat na novo?

In morda koliko armature bi rabil?
(2.5.2020 ob 08:09)Marko1976 Napisal: Res mi noben ne more pomagat glede temelja - ali lahko kako te stebre sidram v obstoječ temelj od stare ograje, ali moram nujno poštemat na delat na novo?

Še enkrat prosim za pomoč - ali lahko kako te stebre sidram v obstoječ temelj od stare ograje, ali moram nujno poštemat na delat na novo?

Kliči Mujota, ker drugače ne bo nič.
Taka stebrička sta banalna zadeva. Ne pa da več kot mesec dni čakaš na nasvet na forumu.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(31.5.2020 ob 18:39)Fery Napisal: Kliči Mujota, ker drugače ne bo nič.
Taka stebrička sta banalna zadeva. Ne pa da več kot mesec dni čakaš na nasvet na forumu.

Bo, bo, brez skrbi, bo narejeno.

Kake so to finte "kliči Mujota"?
Dobil sem namig, da bo verjetno potrebno najbolje narediti novi temelj. Za tri stebre ga rabim, stebri bi bili lahko iz betonskih opažnikov 20 krat 20 - je dovoljšnja dimenzija?

Zelo bo vesel še načrta za temelje, tri komade.

Verjetno bolje narediti tri točkovne temelje kot enega pasovnega v mojem primeru? Ali pač pasovnega?

V vsakem primeru - potrebujem globino temelja, dimenzije še za širino in dolžino, in kakšno armaturo bi dal noter...
Imam načrt, kako bi uporabil obstoječi temelj, ki je dolg kakšnih 20 metrov in poteka vzdolž celotne linije, ki meji na cesto. Potrebujem samo 6 metrov obstoječega temelja, na mestu, kjer bi delal 3 stebre za ograjna vrata.

Obstoječi temelj (modre barve) je globok 40 cm in širok zgolj 15 cm.

Na treh mestih bi skopal do temelja in še 20 cm pod njim, da lahko vstavim armaturo - zaenkrat imam za vsak steber spanirane 4 vertikale (rdeče barve):

Nato bi začel z ulivanjem betona - najprej bi dodal peto temelja, še dodatnih 20 cm v globino (zelene barve):

Nato bi ob straneh še razširil temelj (siva barva):

Na tak način bi na mestih, kjer bodo stali stebri, temelj bil v merah 30 krat 30 cm, kar je tudi mera betonskih opažnikov (rumene barve):

Celotna zadeva bi na koncu izgledala takole:

Dileme so:

Ali je Ok načrt v okvirnem? Armatura bi bila dovolj fi 10? Moral bi še sidrati nove dele temelja v star temelj - horizontalno? Je potrebna kakšna hidroizolacija/drenaža? Morda vsaj izotekt položim na temelj na mestih, kjer bi šel steber?
Zakaj pa ga nebi odrezal stran in ulil nov temelj?
Ta temelj bo slej kot prej počil, ko boš začel voziti preko njega, plus tega boš tako ali tako moral dodati še vodilo za drsna vrata.
Ni se mi za štemat in čisto na novo delat, imam drugega dela dosti...

Pa poleg tega je, sicer dva metra bolj levo, 20 let foter vozo čez ta isti temelj, pa ni nič počil, zakaj bi zdaj? OK, mogoče bo, dobro, lahko konec koncev čez nekaj let vse skup naredim na novo, če bo tako.

Sem pa malo drugače naredil, kot je narisano na slikah, je pa podobno.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »