Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Varnostni načrt za odstranitev objekta

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varnostni načrt za odstranitev objekta
Nasvet, pomoč, ... karkoli bi rabil.

Nameravamo odstraniti objekt. Gre za staro hišo, kjer so zidovi že dodobra napokani in objekt ni varen za uporabo.

Imamo tudi že izvajalca, samostojnega podjetnika, ki bi to opravil (popikal z bagerjem in odpeljal na deponijo).

Ko sva se z ženo oglasila na UE Jesenice, povedala kaj želiva in da že imava izvajalca, sva od njih dobila kasneje dopis, da za rušenje tega objekta potrebujeva VARNOSTNI NAČRT.

Izvajalec (samostojni podjetnik, upravlja bager, vozi kamion), ki ima dolgoletne izkušnje z izkopi, rušenjem, ... pravi, da tega drugje ni potreboval.

Zakaj sem to dobili od UE, kjer bi mi morali vse razložiti nam ni jasno ...

Če prebrskam malo Gradbeni zakon:

3. člen
(pomen izrazov)

28.   odstranitev je izvedba del, s katerimi se odstranijo, porušijo ali razgradijo vsi nadzemni in podzemni deli objekta;

5. člen
(gradnja brez gradbenega dovoljenja)
(2) Odstranitev objekta se lahko začne na podlagi prijave začetka gradnje.

63. člen
(prijava začetka gradnje)

(1) Investitor mora pri pristojnem upravnem organu za gradbene zadeve osem dni pred začetkom izvajanja gradnje objekta, za katerega se zahteva gradbeno dovoljenje, razen pri spremembi namembnosti, prijaviti začetek gradnje. Prijava se vloži na obrazcu. Prijavi se priložijo:

-        pri odstranitvi manj zahtevnega in zahtevnega objekta: načrt gospodarjenja z odpadki v skladu s predpisom, ki ureja ravnanje z gradbenimi odpadki, in dokumentacija za odstranitev z vsebino, določeno v predpisu iz osmega odstavka 29. člena tega zakona, ki ga izdelata pooblaščeni arhitekt ali inženir;

In če pogledam ta 29. člen ...

29. člen
(projektna dokumentacija)

(8) Podrobnejšo vsebino dokumentacije, ki je potrebna za pridobitev dovoljenj in za prijave po tem zakonu, predpiše minister.

In kako naj vem kaj je minister predpisal? Kje je to napisano? Glede na to da v zakonu ne navajajo kje je ... vsaj tu v tem členu ni podatka.

Edino kar še najdem je Uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih v Uradnem Listu, ki pravi:

4. člen
Kadar dela izvaja ali je predvideno, da bo dela na gradbišču izvajalo dva ali več izvajalcev, mora naročnik ali nadzornik projekta imenovati enega ali več koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu.

Torej ... a rabimo varnostni načrt rušenja objekta (kjer stranske stene praktično skp držijo tramovi od strehe ... v takšnem stanju je...), ali ne?
(21.4.2020 ob 08:05)pungibongi Napisal: Nasvet, pomoč, ... karkoli bi rabil.

Nameravamo odstraniti objekt. Gre za staro hišo, kjer so zidovi že dodobra napokani in objekt ni varen za uporabo.

Imamo tudi že izvajalca, samostojnega podjetnika, ki bi to opravil (popikal z bagerjem in odpeljal na deponijo).

Ko sva se z ženo oglasila na UE Jesenice, povedala kaj želiva in da že imava izvajalca, sva od njih dobila kasneje dopis, da za rušenje tega objekta potrebujeva VARNOSTNI NAČRT.

Izvajalec (samostojni podjetnik, upravlja bager, vozi kamion), ki ima dolgoletne izkušnje z izkopi, rušenjem, ... pravi, da tega drugje ni potreboval.

Zakaj sem to dobili od UE, kjer bi mi morali vse razložiti nam ni jasno ...

Če prebrskam malo Gradbeni zakon:

3. člen
(pomen izrazov)

28.   odstranitev je izvedba del, s katerimi se odstranijo, porušijo ali razgradijo vsi nadzemni in podzemni deli objekta;

5. člen
(gradnja brez gradbenega dovoljenja)
(2) Odstranitev objekta se lahko začne na podlagi prijave začetka gradnje.

63. člen
(prijava začetka gradnje)

(1) Investitor mora pri pristojnem upravnem organu za gradbene zadeve osem dni pred začetkom izvajanja gradnje objekta, za katerega se zahteva gradbeno dovoljenje, razen pri spremembi namembnosti, prijaviti začetek gradnje. Prijava se vloži na obrazcu. Prijavi se priložijo:

-        pri odstranitvi manj zahtevnega in zahtevnega objekta: načrt gospodarjenja z odpadki v skladu s predpisom, ki ureja ravnanje z gradbenimi odpadki, in dokumentacija za odstranitev z vsebino, določeno v predpisu iz osmega odstavka 29. člena tega zakona, ki ga izdelata pooblaščeni arhitekt ali inženir;

In če pogledam ta 29. člen ...

29. člen
(projektna dokumentacija)

(8) Podrobnejšo vsebino dokumentacije, ki je potrebna za pridobitev dovoljenj in za prijave po tem zakonu, predpiše minister.

In kako naj vem kaj je minister predpisal? Kje je to napisano? Glede na to da v zakonu ne navajajo kje je ... vsaj tu v tem členu ni podatka.

Edino kar še najdem je Uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih v Uradnem Listu, ki pravi:

4. člen
Kadar dela izvaja ali je predvideno, da bo dela na gradbišču izvajalo dva ali več izvajalcev, mora naročnik ali nadzornik projekta imenovati enega ali več koordinatorjev za varnost in zdravje pri delu.

Torej ... a rabimo varnostni načrt rušenja objekta (kjer stranske stene praktično skp držijo tramovi od strehe ... v takšnem stanju je...), ali ne?

Daj mi mail pa ti pošljem mojega. 
Malo spremeniš pa bo.
(21.4.2020 ob 10:39)Nike_Laker Napisal: Daj mi mail pa ti pošljem mojega. 
Malo spremeniš pa bo.

Imaš ZS.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »