Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Limanje ploščic na bitumen

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Limanje ploščic na bitumen
Pozdravljeni,

je kakšna opcija, da se ploščice limajo direktno na bitumensko hidroizolacijo?

LP, Damjan
Kamot...če že tolk šparaš...vzameš brenner in lepiš direkt na bitumen...še lepila ne rabiš :-). To ti je super ideja. :-):-)

Mislim no...A JE TO si gledal kdaj na TV?

Malo preučiš :-) pa bo.

LPM
Težava je, da imamo teraso in da so temelji dimenzije 60x60x60. Sedaj vsi mojstri pravijo, da so temelji nekoliko premajhni, in da obstaja opcija, da se bo začelo pogrezati, zato se bojim dodati še cca. 2toni teže samo na estrihu. Velikost terase je 6,5x3,5m.

Zato iščem rešitev kako teraso zaključiti.

A JE TO sem gledal. Bolj kot pokanje/odpadanje ploščic me seveda skrbi posedanje terase.

Mojster mi je predlagal weber.tec.915 ampak ne najdem na netu povezavo z mojim problemom.
Opcija je tudi nek končen sloj , ki se ga direktno premaže čez bitumen.
Važno da je izgled ustrezen in da je zadosti trden za uporabo stolov in mizic.

Saj ni ravno nujno, da so ploščice....
Razmišljam, da bi bitumen odstranili in bi vse premazal s hidrostopam in direktno na hidrostop limal ploščice. Tako bi verjetno šlo.

Ima kdo izkušnje z odstranjevanjem hidrostopa?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »