Kar naredi dom > Vrt in okolica
Letna kuhinja-Žar

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Letna kuhinja-Žar
Iščem neko manjšo letno kuhinjo, za teraso (dolžine 120cm) in vse po naročilu so skoraj 1500€ in gor.
Našel sem še eno varianto, da bi imel ene vrste ameriški žar, nekaj takega:
https://www.google.com/imgres?imgurl=htt...gYegQIARAt

Kako se kaj obnesejo, išem pa tam do 1000€, še raje bi namesto rešetke če je dobiti kakšen da ima ploščo za žar.
Ima kdo kaj takega, oziroma kako se kaj obnese to?
l.p
Isces zar ali kuhinjo? Ni niti priblizno isto...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Kuhinje sem gledal in mi je za 120cm pulta 1500€ preveč, Sedaj sem vrgel oko na te žare, ker bo v kratkem moj šel na odpad (sicer na oglje) ampak, ker ti veliki imajo žar in odlagalno površino na kateri bi npr.imel indukcijo-drugega ne rabim.
Zame žar = weber. Oglje ali plina (zame plin). In pri zarih je odlagalna povrsina bolj boga. Ni delovna povrsina. Glih tolk da imas orodje in posodo pri roki. Ampak ena mizica za zunaj ne more bit velik denarja. Jasno, vprasanje kaj ti isces/zahtevas.
Imaš kakšen link katerega imaš. Rad bi da ima čimvečjo odlagalno površino. Cena nekje do 1000eur
https://youtu.be/2ExKdLGtdVE
Takega samo da ima enojno resetko. Ni deljena na sredini. "Mizo" pa doma narejeno. Na kolesih. Majhno ker se pece na balkonu 99% casa. Brez pokrivala zunaj ze 7 let. Al nekaj takega.
[Slika: 20200418192516.jpg]

[Slika: 20200418193150.jpg]

Sel v hofer in se nisem mogel upreti... njihov 2 tedna zorjen slovenski steak. Bil je super "mesnat". Cca 4cm debel. 370g. Pridem domov, prizgem zar na full, nasolim napopram in cesenj v prahu. Resetko namazem z oljem, vrzem gor 2x po 40s na eni strani (videz resetke) 2x na drugi, vrzem plin na minimum, popecem se vse stranice, dam na "indirektno" se za 20 minut (vmes 1x ugasnem zar za 3minute). Zrezek v folijo in pocivat za 6 minut.

Bil je freaking off the chart! Socno okusno njam njam njam.
Bi prizgal in spekel ce bi imel oglje? Zagotovo ne. Bi bil kej boljsi? Dvomim...
Nisem jst "jack and joe" klasa peka Wink
Imam WEBER Master Touch 56 cm. Ni boljšega, a jaz z njim ne znam prav dobro speči.

Ponavadi prekurim. Verjetno preveč oglja, prevroče, pokrov, .... . Predolgo pečem, ker se bojim, da bo premalo pečeno/surovo znotraj.

Se bolj nagibam temu, da sezidam en roštilj ("pečenjaro") in imam opcijo, da vidim, ko pečem.
Torej rabis termometer. No, rabli bi ga vsi, samo smo na balkanu in ne znamo...
(15.4.2020 ob 08:47)ales1981 Napisal: Iščem neko manjšo letno kuhinjo, za teraso (dolžine 120cm) in vse po naročilu so skoraj 1500€ in gor.
Našel sem še eno varianto, da bi imel ene vrste ameriški žar, nekaj takega:
https://www.google.com/imgres?imgurl=htt...gYegQIARAt

Kako se kaj obnesejo, išem pa tam do 1000€, še raje bi namesto rešetke če je dobiti kakšen da ima ploščo za žar.
Ima kdo kaj takega, oziroma kako se kaj obnese to?
l.p

Hofer bo imel od cetrtka v ponudbi zar letno kuhinjo. Ima resetko in plosco in extra plinski gorilnik

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/...a-dz-23-4/
Super zadeva za 600 al kolk je ze. Na slikci. Vem pa za 2 ki imata "take" doma (lahko je tale cist super) zato da prah nabirata... bolj za oci kot za delat. No se za oci je vprasanje za kolk casa je glede na to da naj bi blo to zunaj na dezju lahko...
Tud meni ne zgleda neka kvaliteta.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »