Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
EPS 70 ali EPS 100

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EPS 70 ali EPS 100
Pozdravljeni,

sem v dilemi, ali pod estrih dati trdoto 70 ali 100 stiroporja? Kaksne imate izkusnje predvsem s trdoto 70, je tovolj trda za hiso in bivanje v njej? 

Sestava tlaka bo: EPS izpolacija, sistemske, talno gretje, estrih, vinil/keramika.

Lp.
Ni dovolj
sam imam deset let eps70 (razen kurilnica in pod kaminom kjer je stirodur in pa še mreža) - vse enako kot prvi dan (sestava tlaka enako kot zgoraj)
(14.4.2020 ob 14:57)Vajenec123 Napisal: Pozdravljeni,

sem v dilemi, ali pod estrih dati trdoto 70 ali 100 stiroporja? Kaksne imate izkusnje predvsem s trdoto 70, je tovolj trda za hiso in bivanje v njej? 

Sestava tlaka bo: EPS izpolacija, sistemske, talno gretje, estrih, vinil/keramika.

Lp.

Zdravo
Jaz sem dal 70, pa mi je žal da nisem dal 100. Ker v kurilnici pod toplotno je že mal po fugah ploščic poknalo. 300 e razlike, pa veš da je ok..
(15.4.2020 ob 11:44)DANA Napisal:
(14.4.2020 ob 14:57)Vajenec123 Napisal: Pozdravljeni,

Lp.

Zdravo
Jaz sem dal 70, pa mi je žal da nisem dal 100. Ker v kurilnici pod toplotno je že mal po fugah ploščic poknalo. 300 e razlike, pa veš da je ok..
Ne veš, da je ok. Lahko samo ugibaš. Lahko da ti je fuga počila iz drugega razloga (slabo položen EPS, premalo dodatkov v estrihu, pretanek estrih, itd).
Je pa res, da so nam pod predviden 300L bojler dali na tistem mestu XPS, povsod drugod je EPS70 brez najmanjše težave, gor so sistemske + talno, obloga ploščice in vinil.

Torej za stanovanjsko rabo je povsem dovolj EPS 70, razne na točkah izjemne koncentrirane obremenitve (npr. kamin, bojler, peč..).
Zgleda, da bo res EPS100, bom res vsaj mirno spal. Hvala za odgovore Smile
Meni jutri pripeljejo EPS 150 (dobil dokaj ugodno). Me pa zanima kako se ta stiropor obnaša v mansardi glede prenosa zvoka v pritličje. Ali bi moral dati še plast silent pene?

Sestavo v pritličju in mansardi imam 2x5 cm stiropor križno ter 3cm stiropor tracker sistema za talno.
Kar se zvoka tiče je najboljša varianta ustrezna mineralna volna, od stiroporjev pa poseben elastificiran EPS ki ima boljše akustične lastnosti (je precej bolj mehak). Pomembno je, da je zvočnoizolativna plast neprekinjena, torej za vgradnjo inštalacij je potrebna dodatna plast navadnega EPSa.

Nekatere sistemske plošče talnega gretja imajo že vgrajeno plast EPS, tu je potrebno ločiti plošče ki imajo vgrajen navaden EPS zgolj kot toplotno izolacijo in plošče, ki imajo vgrajen elastificiran EPS, ki služi tudi kot zvočna izolacija.
Sistemske plošče so debeline 3 cm in imajo oznako EPS-T. A to pomeni, da je že zvočnoi zolativen?
(22.4.2020 ob 10:12)gregorjanc Napisal: Sistemske plošče so debeline 3 cm in imajo oznako EPS-T. A to pomeni, da je že zvočnoi zolativen?

Ja, kolikor vidim se ta oznaka uporablja za "akustični" elastificiran EPS. Sicer pa ga lahko na otip primerjate z navadnim EPS, če je občutno bolj stisljiv je to to.
eps70 je dovolj...
(22.4.2020 ob 07:51)gregorjanc Napisal: Meni jutri pripeljejo EPS 150 (dobil dokaj ugodno). Me pa zanima kako se ta stiropor obnaša v mansardi glede prenosa zvoka v pritličje. Ali bi moral dati še plast silent pene?

Sestavo v pritličju in mansardi imam 2x5 cm stiropor križno ter 3cm stiropor tracker sistema za talno.

Etola sem začel polagati...

Sem pa kupil tudi elektro nož in nitkarco za EPS/XPS in je SUPER zadeva, se reže kot po maslu...

Priložene datoteke Predogledne slike

gregorjanc,

Vidim da sva v enaki situaciji glede polaganja stiroporja in prezračevanja napeljanega v tlakih. S čim boš zapolnil prostor nad cevmi in ventilom prezračevalnega sistema? 
Zmešal bom stiropor kroglice v refuzi s cementom in malo peska v mešalcu ter polil čez prostor nad cevmi in jih "zaglancal"...mešanica je boljša da je malo gosta, da se ti ne spodlije pod položeni stiropor. Bom iz preventive čez cevi tudi položil pas folije...
(14.5.2020 ob 13:43)gregorjanc Napisal: Zmešal bom stiropor kroglice v refuzi s cementom in malo peska v mešalcu ter polil čez prostor nad cevmi in jih "zaglancal"...mešanica je boljša da je malo gosta, da se ti ne spodlije pod položeni stiropor. Bom iz preventive čez cevi tudi položil pas folije...

V glavnem sem šel po liniji najmanjšega dela... kupil 300 L rofixa 850, zmešal z vodo na bolj suho zmes in "zafilal" odprtine. Čisto OK. Povrhu itak še pride 3 cm sistemske plošče in tlaki...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »