Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Soglasje k še neobstoječemu projektu - prosim pomoč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soglasje k še neobstoječemu projektu - prosim pomoč
Sosednjo hišo, katere sta dva zidova tik ob naši hiši, je kupilo podjetje. Hiša je potrebna temeljite rekonstrukcije ali celo rušitve. Do hiše ima novi lastnik dostop v širini 2,7 m z osebnim vozilom / peš, enako služnost imam jaz, mimo njegove hiše, do zadnjega dela moje hiše. Lastnik podjetja je najprej poskušal, da podpišem in overim nepreklicno soglasje k projektu št. …., katero ni obstajalo. Sedaj želi da podpišem soglasje k projektu, ki ga bo izdelalo podjetje ….. Priložil mi je ročno narisano skico novega videza hiše s kotami višin brez drugih podatkov. Pravi da soglasje potrebuje vnaprej za pridobitev soglasij. Višal bi cesto pred njegovo hišo, vendar to lahko povzroči, da imam poplavo ob večjem deževju, ki je prej nisem imela.
Kako naj se zavarujem?
Z gradnjo se strinjam, in sicer na enaki površini (širitev ni možna na nobeni strani), saj bo okolica bolj urejena, vendar me skrbi uporaba ceste z gradbeno mehanizacijo, posegi v mojo lastnino, možno napačno odvodnjavanje, namen uporabe nove hiše (pravi da bo oddajal stanovanja), morebitne škode na moji lastnini …..
Najlepša hvala za pomoč.
Bemti, sej si dec. Povej da boš podpisal, ko bo projekt črno-na-belem, pa še to samo, če se ti bi tako sprdnilo.

Tvojega podpisa ne potrebuje za nobeno soglasje; kvečjemu za upravni postopek.
Nepreklicno soglasje? Dobra fora... Že tukaj je jasno, da gre za izigravanje. Očitno bi rad soglasje izsilil vnaprej, da bi potem lahko delal kar bi ga bila volja.

Soglasja ne potrebuje in ti ga niti ni potrebno dati, če tega ne žališ.
"da imam poplavo ob večjem deževju, ki je prej nisem imela"

Ni dec Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Kolikor vem je približno takole: soglasje daš (če se strinjaš seveda) na osnovi nekih skic.
Ko pa se projekt dokončno sfinalizira in dobi investitior GD, dobiš of UE opis projekta - takrat imaš mislim da 1 teden časa da se pritožiš.
Drugače GD postane pravnomočno in investitor lahko začne z deli.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »